Ve vysoké trávě

• Kanada In the Tall Grass

Těhotná žena a její bratr zaslechnou volání o pomoc. Vydají se za chlapeckým hlasem do travnatého lánu, jen aby zjistili, že možná není cesty zpět. (Netflix)

phoenixer

Ten nápad je pro horor jak dělaný a zpracování by bylo taky skvělé, jenže scénář strašlivě pokulhává. Divák se vůbec nedozví jak pole funguje, co je to za kámen a proč se tam prolíná více časových linek. ()

FeriusParfax

Až mi bylo tvůrců líto, že nikdo jejich veledílo pořádně ani nepochopil. Nápad mohl být zajímavý, ale zpracování dost dřelo. Film jsem viděla na 3x, a to má slabých 100 minut… Jakýkoliv náznak strachu se samozřejmě nekonal. Šustění trávy zkrátka nebylo nic moc. Z postav mě bavil jen vyšinutý pan Warren a malý roztomilý kluk. Jinak jde vlastně celou dobu jen o volání a pořvávání 5-7 jmen dokola. Becky, Cal, Travis,… Nikdo se neobtěžoval vám cokoliv vysvětlit. Pochopila jsem jen, že šlo o jakousi smyčku. Ale… Jakou smyčku? Co tam dělal ten kámen? Co s vámi udělal? Kdo za vším stál? Hororem bych to zcela jistě nenazvala. Tahle podivnost se vysvětlila až na konci, kdy jsem si červené na černém přečetla, že v tom má prsty S. King. Záhada absence strachu byla tedy vyřešena. ()

Hellknight12

Danú poviedku nemám prečítanú takže nebudem porovnávať. Ako to býva zvykom S. King je proste super. Čo sa týka spracovania jeho diel je to už o niečom inom. Mám rád filmy podľa kníh S. Kinga a je ich niekoľko. Ale povedzme si na rovinu nie každá kniha je dobre spracovaná. Film má 100 min. Dĺžka filmu je opäť zbytočne natiahnutá. Stačilo by aj 90 min. Snímok nemá nejaké známe tváre až na P. Wilsona. Snímok má dobrý nápad ale slabšie spracovanie. V prvej tretine filmu som si povedal ok nech to tak ide ďalej a bude to super. Je tam skvelá atmosféra. Ktorá sa dá krájať. V 2/3 filmu to ide celé do kopru alebo skôr do trávy. 😉 . Tá časť je nielenže divné spracovaná ale úplne sa vytráca atmosféra. V poslednej tretine ide to celé naspäť hore bohužiaľ až ku koncu. Ja som s koncom filmu veľmi spokojný. Herecké výkony sú kvalitné. Kamera není nič extra ale nájde sa zopár scén, ktoré si zapamätate. Celkové hodnotenie za mňa je 60%. Určite tomuto filmu dajte šancu oplatí sa vidieť. Je to síce film na ktorý sa pozriete raz za rok ale aj tak. ()

Sinusiridum

90ti minutová hoňka ve vysoké trávě mě nechala uplně chladnou....po půlhodině jsem měla nejvroucnější přání, aby je tam už konečně někdo všechny oddělal a byl od toho pokoj. Jedině američan vleze všude, ať je to jakkoliv divný, to by se u nás nestalo :-) Dva tři pěkný momenty....ale vyplněno jednou velkou nudou v trávě. No a ten kámen tam celou dobu ležel jak velký černý hovno...fakt z toho šel "děs". Eh....škoda no, na film jsem se původně těšila...obávám se, že ke konci jsem i na pár minut zabrala, ale vzbudili mě :-) ()

joelly01

Me ty casove smycky treba vubec moc nevadily a film me docela bavil. Byla jsem porad takova vnitrne napjata a trochu jsem se i obcas bala. Patricka Wilsona vubec nepoznala jsem! Stopaz taktez ulejzala a herci nebyli vubec spatni. Libilo se mi to rozhopadne lepe nez ten novy Halloween co jsem na nej koukala den predtim, procez i hodnoceni davam vyssi. ()

Megynka

Rozhodovala jsem se mezi 2-3*, no nakonec dám 3, přeci jen je to King. Atmosféra byla slušná, opravdu i z trávy jde udělat horor :) jen tedy ta pointa, nějaká vesmírná věc či co, to se mi tedy nelíbilo, škoda ... ()

Knor

Velice slušný zfilmování dalšího příběhu mistra hororu. V rámci ,,Kingovek" mě to bavilo mnohem víc než letošní druhá kapitola TO. ()

Brooks

Sled vizuálne podmanivých, atmosfericky hutných scénok, pospájaný do nekoncepčného, zmysel nedávajúceho celku. Každých päť minút nový zvrat, hrátky s časom i paralelnými realitami, ale vysvetlenie, alebo aspoň jeho náznak, žiadne. Bizár, ktorému nemôžu rozumieť, ani samotní tvorcovia. ()

Clark_Kent

Hráli jsme kličkovanou i honěnou ve vysoký trávě. Kamaráde já jsem vyhrával! Ve finále nic tak působivého, kromě Patricka Wilsona, kterej uměl nahnat strach. ()

siver

Zbytečně špatné hodnocené, originální nápad, nevšední film, který si zaslouží lepší hodnocení. Stačí tráva a originální nápad a peckový film je na světě! ()

Hemlock

Všeobecně známé pravidlo: do vysoké trávy ne!!! Člověk by se až divil, co tam všechno potká a šlápnutí do hovna, anebo tucet klíšťat by v tomto případě byla ta lepší možnost. Je opravdu zajímavé, jak málo stačí k natočení slušného filmu - pole, kus šutru, kostelík a pár vřískajících měšťáků - a ono to celkem klapalo. Slušně natočený atmosféricky originální horor, který ale s každou další minutou postrádal čím dál více logiky a dechu, až ho na závěr ztratil úplně. Nebýt té slabší druhé poloviny snímku, hodnotil bych možná i plným počtem, ale film mě neudržel v napětí po celou dobu, takže za neokoukané travnaté prostředí a působivý začátek je to pro mě lepší průměr - 55%. ()

petrik11

úvod OK, straty a nálezy vo vysokej tráve. Ale potom OMG, čo to malo byť, nuda nad nuduú, akoby to bolo čosi od Picassa. Nelogické, chaos, nepozerateľné. ()