Ve vysoké trávě

• Kanada In the Tall Grass

Těhotná žena a její bratr zaslechnou volání o pomoc. Vydají se za chlapeckým hlasem do travnatého lánu, jen aby zjistili, že možná není cesty zpět. (Netflix)

DoubleJack

Nápad není špatný a dokonce i expresivní momenty se mi zpočátku líbily. Jak ale běžel čas, tak se z toho stal šílenej guláš a z počátku efektivních uměleckých záběrů, jen obtěžující momenty. Místo držení hlavní myšlenky se scénáristi rozhodli popustit uzdu své kreativitě a úplně tak ztratili ústřední motiv. Přišlo mi, že ani oni sami nakonec nevěděli, proč se děje to, co se děje, a tak se na tuhle otázku raději rozhodli na tyto otázky neodpovídat. Ve finále se tak jedná o film bez pointy, který nakonec zmizí mezi tucty jiných. ()

Cortesz

Dobře to vypadá, ale to je asi tak všechno, tento horor je jeden hodně velký zmatek, který se sám zamotal a neví, jak z toho ven. ()

Dejvecd

Tento film patrí ku takým snímkom, ktoré majú dobrý námet a skvelí rozjazd, ale postupom času začnete zisťovať, aká je to v skutočnosti blbosť. Vo vysokej tráve je možno zo začiatku napínavé a zaujímavé, ale ono to rýchlo opadne, pretože akonáhle sa tvorcovia pustia do vysvetľovania nadprirodzena, tak sa to začne meniť v chaotickú blbosť, pri ktorej máte pocit, že ani tvorcovia poriadne nevedeli, čo robia a to je škoda. Tento film mal podľa mňa veľký potenciál, ale chaotické a podľa mňa trochu hlúpe prevedenie z toho urobilo to, čo z toho urobilo a nezachránia to ani postavy, pretože okrem Travisa a Rossa sa mi všetky zdali hlúpe, nesympatické a človek pri pozeraní na ich stupídne rozhodnutia má pocit, že chce spáchať samovraždu. Škoda. 3/10 ()

Facerr

Zablácený, depresivní hodina a půl, která začíná slibně, ale pak se tak nějak podivně rozkydne v zelenou nudu. Dovedu si představit trávu v o dost lepším balení. ()

WeeLass

Tak tohle tedy bylo něco! U takhle specificky pojmenovaných filmů se vždy bojím, že se bude jednat o metaforu, ale pokaždé, co jsem na něco podobného narazil, tak jsem nebyl nikdy zklamaný. A tento film nebyl výjimkou. Premisa se zdá být velmi prostá, ale ukázalo se to být hlubší, promyšlenější a zamotanější, než bych čekal. Obával jsem se proto i delší stopáže, ale to ve výsledku nebyl vůbec problém. Určitě jeden z filmů, které si ještě někdy pustím, abych si mohl spojit úplně všechny souvislosti, protože mi určitě něco uniklo. Že to bylo podle Kinga se dozvídám až teď po shlédnutí, takže za to taky body nahoru a nedivím se, že mě to tak bavilo. ()

MT_Y

Já nevím, ale není těžké poznat o co tam vlastně jde. In the tall Grass, nebyl špatný film, nedostatky právě ve zmíněných ječení atd, s tím souhlasím to bylo někdy až moc. Atmosféra i herecké obsazení super 👌 Za mě víceméně spokojenost. 🤗 90% 5 hvězd ()

husak_k

První půlku filmu jsem se snažil to přežít, to bylo fakt o ničem, celou dobu jenom koukat na lidi jak běhaj v trávě a nic jinýho není zrovna záživný. Ve druhý části se to trochu rozjede, ale celou dobu jsem v těch událostech co se děly hledal nějakou logiku, jen abych zjistil, že žádná není, a nebo je scénář tak špatně napsaný, že pointa zůstala jen na papíře. 40% ()

palmovylist

První polovina filmu byla docela zajímavá. Solidní atmosféra, postupné vysvětlování pravidel místa a rozvíjení zápletky. Druhá polovina ale byla příliš zdlouhavá a překombinovaná. Tím šla dolů i atmosféra a celkový pocit z filmu...50%. ()

ZHODNOTITEL

Nápad dobrý, výsledek hrozný. Lidé se ztratí ve vysoké trávě a pak v ní bloudí několik dní a několik nocí. Nepotřebují jíst, nepotřebují pít, nepotřebují spát a jsou pořád fit. Buď u toho někdo nepřemýšlel, a nebo jsem jen blbej. ()

djbarrel

Ale jo, dalo se to. Chvílemi jsem se v tom ztrácel, zprvu jsem se opravdu moc neorientoval, nicméně po chvíli to bylo celkem fajn, nicméně zrovna fajn horor to nebyl. Atmosféra byla, ale ve chvíli kdy se přidali další a další (několikrát mrtvé) postavy, tak už to ztráceno na intenzitě a když jsme se dostali k mimozemskému šutru, tak už to šlo vyloženě do hajzlu. No každopádně dalo se to, ale na dobrý horor to nestačí a na popkornovou jednohubku to bylo zase moc složité. 42 % ()

moviefan4

Čistokrvná hororová bomba ktorá mi sadla presne podľa mojej chuti. Mysteriózny horor aký som už dlho nevidel. Úžasný dej pri ktorom musí človek rozmýšľať. Krásna kamera, úžasné herecké výkony a neuveriteľne dobrý scenár. Ale to čo iné sa dalo čakať keď sa spojí najlepšie duo otca so synom? Presne takto úžasný horor aký dokáže vytvoriť Stephen King a jeho syn Joe Hill. Veľká poklona. ()

srolyma

Těhule s bráchou vlezou do dvoumetrové trávy, protože z ní slyší volání o pomoc. A už tam zůstanou. Různě tam bloudí, ztrácejí se a zase nacházejí, potkávají další bloudící lidi, dojde i na časové posuny, nějaké to násilí a tajemný kámen a jak se to zdálo být nudné a o ničem, tak nakonec ani není. Zajímavé i po vizuální stránce. ()