Jsem jen inženýr chemie aneb z českých barů

(relácia)
Hudobný
Československo, 1972, 30 min

Réžia:

Jiří Papoušek

Scenár:

Jiří Papoušek

Účinkujú:

Karel Lamač (a.z.), Věra Ferbasová (a.z.), Pavla Vrbenská (a.z.), František Krištof-Veselý (a.z.), Nataša Gollová (a.z.)

Filmová koláž režiséra, střihače a dokumentaristy Jiřího Papouška (1920–1996), kterou spojují písničky a kratší scénky se starých českých filmů do komického až satirického pásma, má název Jsem jen inženýr chemie aneb Z českých barů. Exkluzivní muzikál s písněmi ze starých českých filmů je propojen bonmotem, nebo chcete-li hláškou dvou úctyhodných mužů: „Pane staviteli, jakmile se vrátí z turné, hned se do toho dám.“ Uslyšíte mj. filmové melodie Láska brány otevírá, Zapomeň, že už se loučíme, Zpívám květům, Modravé dálky, Rukavička, Já zvedám víno ruměnné, Já bych chtěl mít tvé foto, Tvé oči to poznaly (zpívá Jiřina Šejbalová), Koupím ti párek poštovních holubů (v interpretaci Jana Pivce), Zapomeň, že už se loučíme a Na císařské louce. (Česká televize)

curil

Příběh je smršť písniček a naivních dialogů sestříhaná z českých filmů třicátých let. Skvělá zábava zvláště pro pamětníky a starší diváky. Předvede se celá plejáda českých filmových hvězd, jejich úroveň pěveckých čísel je různá, ale to k těmto pamětnickým filmům patří. ()