Když se Shibuya přenese časem do roku 2388, středoškolák Daisuke a jeho přátelé jsou odvedeni agentem Milem z AHRV, aby bojovali s nepřátelskou rasou kyborgů. (Netflix)

Scalpelexis

[Shlédnuto 5 epizod, drop] Kvalitních mechparád je poskrovnu, a i když jsem si nedělal žádné předčasné iluze, co kdyby? S podporou Netflixu by se dalo něco vykouzlit? Leda tak šrot, prázdno a vykřičené protivné hlasivky. První, čeho si nepochybně všimnete, je plná CGI grafika. Osobně to není můj šálek kávy, protože, budiž důkazem i zdejší Revisions, počítačová grafika v anime stále nedosahuje naprosté plynulosti. Jde si na to časem zvyknout, ale vytrvale jsem měl nepříjemný pocity už jen přitom, kdy si postavy třeba sedaly. Druhé a to největší mínus je vcelku až ironicky vtipné. Anime, které má spojitosti s NGE a AoT, si snad naschvál vzalo to nejhorší z hlavních postav obou seriálu, namixoval a stvořil tím slušně protivného panáčka. Daisuke by nejraději každého zachránil a vybrečel si jezera, pokud by mu v tom někdo zabránil, nejde Bože svět zachraňoval někdo jiný. A když nám Daisuke nebrečel, tak dával narcisisticky a patřičně okolí na odiv, jak je nejlepším zástupcem jeho rasy. Doufal jsem, že na oplátku dostanu zajímavou mytologii a epičnost, ale když se tak nestalo ani po pátém díle a ostatní postavy vyjma Milo jsou kvalitou špenátu na úrovni z K-classic, dal jsem Daisukemu a spol vale. 2* ()