Tate no júša no nariagari

• Japonsko 盾の勇者の成り上がり (viac)
Japonsko, (2019–2025), 25 h 10 min (Minutáž: 24–46 min)

Predloha:

Jusagi Aneko (komiks)

Hudba:

Kevin Penkin

Kaito Išikawa, Asami Seto, Rina Hidaka, Jošicugu Macuoka, Jošitaka Jamaja, Maaja Učida, Sarah Emi Bridcutt, Jutaka Nakano, Hiroki Jasumoto, Jošino Aojama (viac)

Naofumi byl obyčejný dvacetiletý student a otaku, dokud jednou nevzal do ruky tu proklatou knihu... Příběh z fantasy světa o 4 hrdinech, z nichž každý vládne jedním mocným předmětem - mečem, kopím, lukem a štítem, které mají zastavit strašlivé vlny monster, pravidelně se valící na ubohé obyvatele království. Přesně sem byl Naofumi přenesen, aby se stal jedním z vyvolených - hrdinou se štítem. Štít však nedokáže zabíjet monstra, a tak je Naofumi již od začátku považován za toho nejpodřadnějšího z hrdinů a do jeho doprovodu na epickém dobrodružství za nabráním zkušeností se nechce nikdo přidat, kromě jedné mladé a krásné dobrovolnice. Tato dívka však hned první noci Noafumiho okrade o veškerý majetek a ještě ho veřejně obviní, že ji zneuctil! Navíc se ukáže, že je dcerou samotného krále, a tak o jejích slovech nikdo ani na okamžik nepochybuje. Chlapcova reputace nemůže být horší, nyní není brán jen jako podřadný hrdina, ale i jako kriminálník. Ovšem díky tomu, že je jedním z hrdinů, není možné, aby byl vrácen do svého světa, nebo byl zavřen do vězení, dokud nebude poražena poslední vlna monster a pohroma neskončí. Tak je Naofumi odkázán jen na sebe, všichni v království znají jeho údajná provinění a nikdo mu tak nechce nabídnout pomocnou ruku. Štít sám o sobě nedokáže zabíjet monstra a tedy Naofumi tuší, že sám nemá v tomto světě šanci, ovšem nehodlá tu již nikdy nikomu věřit, a tak se nechá zlákat nabídkou zdejšího trhu s otroky... (Jeoffrey)

Recenzie používateľa DaweForeman k tomuto seriálu (3)

Season 1 (2018) (S01)

Po příběhové stránce je to počin celkem solidní (velice propracované), jenže bych tomu osobně vytknul rozdílnost od mangy, která se nese trochu v šedivějších barvách a náladách (než je tomu tady) a zmiňuje nějaké věci jinak. Vzhledem k tomu, že jsem tak nějak věděl, co se tam bude odehrávat, tak mě už většina situací nepřekvapovala a tudíž jsem si nemohl natolik užít jednotlivé zvraty. Každopádně to má svou napínavost, dostatek akce, zajímavý fantasy isekai RPG prvek a i celkem dost intrik. Takže to není pohádka, na kterou se pouze hezky kouká (jak tomu bývá jinde). Po animační stránce velice dobré (až na pár očividných míst s počítačovou grafikou) a po hudební stránce průměrné. ()

Season 2 (2022) (S02)

Tak druhá série byla celkem pro mě zklamáním, kdy onen neduh první série, který jsem zmiňoval o rozdílnosti s mangou, se tu začíná čím dál více ukazovat a to zrovna v negativním směru. Obecně události z druhé strany měli lepší atmosféru, napínavost a pracovanost v manze, kdy tady je to jaksi odfláknuto tak, aby to měli autoři co nejdříve za sebou v omezeném počtu dílů. Příběhově i když se tu dějí celkem důležité události, tak je to slabší oproti první sérii hlavně kvůli zabitému zpracování a obecně kvůli tomu, že začátek celkem nastavil laťku vysoko, takže už to začíná být takové vedlejší. Animační stránka se drží svého a po hudební stránce OP a ED je opravdu povedené. ()

Season 3 (2023) (S03)

Opět se budu opakovat, kdy manga se liší od anime a třeba události v období bojů v aréně byly lépe zpracovány zase v manze. Manga je však přeložená do angličtiny jen do určitých událostí obsažených v této sérii a tak to pro mě od určité části začalo být neznámé a začal jsem si to trochu více užívat. Zde tak můžu nádherně posoudit, že když člověk nezná nějakou předlohu, tak má ze samostatného sledování anime úplně jiný požitek. Každopádně už se tu začíná zase dít celkem zajímavé události, kdy se to nese hodně v dramatickém duchu a taky toho, že to už není úplně tak jednoznačné, kdy každá postava má své limity, které musí překonat. Soubojovou stránku jsem si také celkem užíval i ono zaměření na postavy - znalosti o nich, vztahy mezi nimi a také i nějaká ta historie. Po animační stránce se to drží svého a po hudební je to tentokrát celkem zajímavé. ()