Dororo

Japonsko, 2019, 9 h 36 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Osamu Tezuka (komiks)

Hudba:

Jošihiro Ike

Mugihito (rozprávač), Hiroki Suzuki, Rio Suzuki, Mucumi Sasaki, Naoja Učida, Akio Ócuka, Šója Čiba, Secudži Sató, Kóhei Amasaki, Masajuki Akasaka (viac)

Honbou za mocí, prosperitou a vojenskými úspěchy svých zemí se jeden mocný pán samurajů zřekl víry a upsal se 48 démonům. Výměnou si démoni, k plné spokojenosti onoho lorda, vzali orgány a části těla jeho nově narozeného syna. Hyakkimaru by býval tento úděl nepřežil nebýt svědomité péče doktora Honmy, který mu poskytl i velmi prosté protézy pro jeho chybějící končetiny. O 16 let později je znetvořený Hyakkimaru na vytoužené cestě stát se konečně člověkem: Každým zabitým démonem získává nazpět jednu ztracenou část svého těla. Na této výpravě se mimo jiné setkává s mladičkým sirotkem Dororem, který sám sebe nazývá nejlepším zlodějem v Japonsku. (Scalpelexis)

Recenzie používateľa Kimkong k tomuto seriálu (25)

Dororo (2019)

První půlka lepší, druhá už celkem nudná. Sbírání orgánů a msta démonům je dobrá, ale jak se tam začnou plést rodinná pouta, je to špatný. Plusové body za ending první půle. Sayonara Gokko (Play Goodbye). ()

Daigo no Maki (2019) (E01)

Docela temný. By mě zajímalo jak ten mrzák přežil 16 let. Opening je příšerný. ()

Bandai no Maki (2019) (E02)

Boj s další příšerou a zjištění jména. ()

Jukai no Maki (2019) (E03)

Tak máme zde konečně info kdo našeho mutanta vychoval a co celý život dělal. ()

Yōtō no Maki (2019) (E04)

Další démon a další orgány. Uši. ()

Moriko Uta no Maki-jō (2019) (E05)

Jak by se asi holka uživila ve válečném táboře. Daně jim určitě nevyplňuje. Další démon a další orgán. Hlasivky? Vážná zranění. ()

Jorōgumo no Maki (2019) (E07)

Pavoučí démon a mezidruhové soužití. ()

Saru no Maki (2019) (E08)

Další démon a další orgán. Nos. Ti démoni musí být fakt šupáci, když i takový budižkničemu jako je Dororo je užitečný. ()

Muzančó no maki (2019) (E09)

Smutná epizoda o tom, jak se z Dororo stal sirotek. ()

Tahómaru no maki (2019) (E10)

O mladším bratrorvi a jeho lovu na příšeru. ()

Banmon no maki-džó (2019) (E11)

Ztracený sin se vrátil domů, ale neví o tom. Mezitím se objevil další démon, a démoní vyvolávač začíná jednat. ()

Banmon no maki-ge (2019) (E12)

Tak tohle jsem vůbec nepochopil. Všichni se přiznali, že obcují s démony. A kromě pokusu o sebevraždu a vraždu se nic nestalo a jde se dál. Velké rodinné shledání mělo poněkud zvláštní vyústění. ()

Hakumen fudó no maki (2019) (E13)

ak to byl slabší díl. O démonovi kradoucímu lidské tváře. Nový opening i ending, ale špatný. ()

Saba-Me no Maki (2019) (E14)

Nějací housenkoví démoni. Další území zavázané démonímu paktu? ()

Džigokuhen no maki (2019) (E15)

Tak zde přichází na mysl otázka. Stojí za život několika sirotků život celé vesnice? Přesunuto do současnosti, stojí zdraví a sny jednoho člověka více jak život celé vesnice? ()

Širanui no maki (2019) (E16)

Staří známí zrádci rodiny se vrací aby znesvěcovali hroby a loupili. Pár žraloků a čekáme do příště co se zbojníky bude. ()

Mondó no maki (2019) (E17)

Mrzák naše svou vousatou mámu, ale na oplátku nic nedostal. ()

Amanodžaku no maki (2019) (E19)

Perfektní epizoda. Prokletí říkat opak toho co si osoba myslí. ()