Skryté ráje Ruska

(TV film)
  • Nemecko Russlands versteckte Paradiese (viac)
Nemecko, 2018, 45 min

Réžia:

Iris Gesang

Rusko je větší než Evropa a Austrálie dohromady a má fascinující přírodu. Rozpíná se přes jedenáct časových pásem a do vzdálenosti 10 000 km. Dokument ukazuje jeho největší přírodní krásy... Nekonečná ruská příroda je odjakživa fascinující. Čtyři místní velkolepé regiony se dají považovat za skryté ráje celého Ruska: exkláva Kurská kosa se nachází v nejzápadnějším cípu země a stojí tady nejstarší ornitologická výzkumná stanice na světě. Na dalekém východě se rozprostírá Kamčatka s Kurilským jezerem, které se stalo hotovým rájem pro nejurostlejší medvědy hnědé, jaké kdo kdy viděl. Vysoko na sever leží Jamal, proslulý početnými stády sobů, ale tvář tohoto zvláštního světa se vlivem klimatických změn a těžby zemního plynu rychle mění. A na jihu celou zemi ohraničuje vysoká hradba pohoří Kavkaz. Tamní prastaré horské lesy Severní Osetie jsou ideálním prostředím pro největší evropský pralesní skot. Vydejte se spolu s námi za skrytými krásami ruské přírody do míst, kam se není jednoduché dostat. (TV Prima)

Marze

Jsou zde vidět změny klimatu. Kurskou kosu jsme projeli na kole. V dokumentu na televizi Prima Zoom se mi nejvíce líbily pravěké lesy Severní Osetie, kde chrání přírodu politická nestabilita. Rumunsko vstoupilo do EU a začaly se tam ve velkém rabovat nejstarší lesy v Evropě. ()