Paskal

• angličtina Paskal: The Movie

PASKAL je elitný útvar Kráľovského malajzijského námorníctva. Film sleduje skutočné udalosti poručíka Armana Anwara (Hairul Azreen) a jeho jednotky počas záchrannej misie ropného tankera MV Bunga Laurel, ktorý bol v roku 2011 unesený somálskymi pirátmi. (dixx)

EvilPhoEniX

Snaživá Malajsie servíruje Námořnické komando Paskal, které má za úkol osvobodit Tanker, který unesli Somálští piráti. Na Malajsii slušně natočené s poměrně slušnými přestřelkami a příběhem dle reálných událostí. Občas kazí dojem neherectví všech herců a fakt, že zrovna tohle téma mi není příliš sympatické ( raději pořádnou mlátičku). Dalo se. 60% ()

Rominator

Příběh se soustředí kolem Armana Rahmata (Hairul Azreen), který je členem speciální vojenské jednotky PASKAL (Pasukan Khas Laut), spadající pod Malajsijské královské námořnictvo. Armana čeká těžké rozhodnutí, protože se musí rozhodnout jestli zůstane ve službě nebo doma... Příběh je inspirovaný skutečnými událostmi a vzdává poctu padlým hrdinům. Slušný příběh s akcí, která nezklame. Tiger Chen má pouze malou vedlejší roli. Malajsie v každém případě mile překvapila. TAMAT ()

viperDavid

Nevím co se komu nelíbí. Malajsie natočilo úžasný film s pěkným spádem a navíc podle skutečné události. Netflix mě opět příjemně překvapil. Jsem velmi překvapený ()

drackula

Vojenské scény boli spracované kvalitne a aj keď najmä pri výcvikovej pasáži, som mal pocit že pozerám na náborové video malajzijskej armády, užil som si ich. Horšie to už bolo zo scenárom, ktorý bol najmä v závere deravý ako ementál. O hereckých výkonoch sa hovoriť moc nedá a to najmä v civilných scénach. Zostrihať film o 20-30 minút a hodnotenie by bolo určite vyššie. Celkovo film nesklamal a zabezpečil zaujímavý výlet do pre mňa neprebádaného kútu svetovej kinematografie. 60% Netflix ()

KM Phoenix

Kdybych napsal, že je to nejlepší malajsijský film o ponorkách, tak bych se trochu opakoval. Ponorka je tam pouze krátce, nicméně tam je. Škoda že to trochu neprostříhali, velmi by to tomu pomohlo. Báječný bylo neherectví prakticky všech zúčastněných. ()