Když začnou UFO a USO (neidentifikovatelné podmořské objekty) ohrožovat velké námořní cvičení u hranic s ruskými vodami, je na Hynkovi a Quinnovi, aby zabránili 3. sv. válce. (Viasat)

honajz

Docela je mi líto, že to skončilo, ačkoliv vlastně celou dobu to bylo takové - prostinké. A občas mírně naivní. Ale bavilo mě to. Bylo vidět, že na efekty neměli tvůrci moc peněz. Pokusili se naznačit, že nebýt UFO, už bychom se možná všichni vzájemně totálně pozabíjeli. Škoda, že nezjistíme, jak dopadlo pátrání po Quinnovi. Nebo jestli Susan náhodou nepřežila. (Jinak tedy Mimi vypadá v tomto dílu pěkně hnusně, i pusu má nějak nakřivo.) Možná měli tvůrci víc přitlačit na pilu a přiklonit se k jedné, nebo druhé straně, než pořád mlžit, aby se to dalo brát tak i tak. ()

honajz2

Nemohu jinak. Mě je popravdě celkem jedno, že s realitou to je podobné naprosto minimálně, ale s tím jsem se tak nějak smířil v prvních dílech první série. Ostatně ta podobnost s Akta X nemizí. Jenže když každá epizoda (hlavně teda z 2.série) dokáže vytvořit atmosféru a napětí hutnou jako mlha z toho filmu Mlha, tak ten seriál nemůže dopadnou jinak, než že si ho zamiluju. Zatím se mi to stalo jen třikrát - u Případu Kettering, u 3.série Twin Peaks a u 2.série Project Blue Book. Jenže ty ostatní seriály se od tohohle dost výrazně liší. A přesto mě tahle série - naprosto nečekaně, podotýkám - dostala natolik, jak jsem si ani nedokázal představit. Pamatuji si, jak jsem po konci 1.série říkal, že jestli ta druhá bude mít tak kvalitní epizody, jako epizoda 10, mohl bych z toho seriálu být nadšený. A ono se to přesně stalo. Tohle byla opět skvělá epizoda, která celou tu sérii naprosto perfektně zakončila, objeví se zde všechny významnější postavy a na ten konec jsem čuměl s otevřenou pusou. Nechci spoilerovat, ale prostě je jedna věc, kvůli které seriály moc nemusím a přesně tady se částečně stala. Každopádně si jednu větu, hodně spoileroidní a podstatnou, neodpustím - BACHA VELKÝ SPOILER Už teď se fakt těším na (jestli bude, snad jo) Project Blue Book III: Pátrání po Quinovi. Hádejte, na jaký film narážím? KONEC SPOILERU Ne, vážně, tahle série pro mě ten seriál posunula hodně vysoko, na každý díl jsem se vždycky s nadšením těšil a jestli ten seriál nebude pokračovat, tak se fakt naštvu. 5* ()

• Kapitán Quinn (Michael Malarkey) hovorí, že ponorka zvládne hĺbku 40 stôp, čo je približne len 12,2 metra. Je jasné, že ide o chybný údaj. (koba)
  • Generáli vo vypočúvacej miestnosti stoja na mieste bez pohnutia. Ich poloha v miestnosti sa však v jednotlivých záberoch mení. (koba)