Cô bé bán diêm

všetky plagáty
Krátkometrážny / Animovaný / Rozprávka / Romantický
Vietnam, 2011, 7 min

Predloha:

Hans Christian Andersen (kniha)

silentname

Okey. Odmyslime si tú animáciu (ktorá vyzerá skutočne veľmi plienkovo, ale na to, že to robili Vietnamci, tak je to celkom slušné) a musím povedať, že je to pekná adaptácia. V prvom rade sa mi páči, že je to podané len cez hudbu bez jediného slova a môže to tým pádom vidieť úplne každý. Plus si myslím, že vizuálne podaný príbeh je veľmi pekný. A pre mňa to funguje. Nie je to dlhé ani krátke, ani to nenudí a má to charizmu pôvodného príbehu, ktorý osobne mám veľmi rád. ()

EKLEKTIK

Koukám, že Vietnamci už nefalšujou jen kabelky, ale už i pohádky a se stejnou kvalitou. Počítačová animace je na úrovni videoher, všechny textury působí strašně dvourozměrně, trojrozměrné objekty postrádají hloubku a o stínech, už vůbec nemluvím. Hlavně, že je tam roztomilé kýčovité štěňátko, což je asi jediný důvod, proč se to každému tolik líbí. Všem doporučuji, aby shlédli i animovaný snímek "Děvčátko se sirkami" z roku 1984, od české režisérky, Milady Kačenové. ()

L'Alpagueur

Vidím, že Vietnamci jsou dobří nejen v boji s koronavirem, ale i v tvorbě animovaných filmů. Natočili velmi zdařilou adaptaci této Andersenovy pohádky. Zasněnou atmosférou, kterou nevidíme v euroamerické produkci, se film trochu podobá japonským anime. Za přednost rovněž považuji věrnost Andersenově předloze. ()