Bob Lazar: Oblast 51 a létající talíře

• USA Bob Lazar: Area 51 & Flying Saucers

Bob Lazar kdysi vynesl informace o Oblasti 51. Teď je zpátky a vypráví, s jakou mimozemskou technologií pracoval a jak se ho vláda snažila umlčet. (Netflix)

LuciusWlk

Mám rád tyhle konspirační teorie. Rád nad nimi přemýšlím. O tom, jestli to je pravda, se dá polemizovat donekonečna. Rád bych, aby byla. Ale kdo ví. Dokument je zajímavě postavený a vyprávěný. Na konci to ale je stejně jako na začátku. Buď věříte a uvěříte, nebo ne a mávnete rukou. Žádná přelomová a odkazující odhalení se nekoná, byď jsou zde informace a postupy organizací, které alespoň vyvolají otázky a pozvednou obočí. ()

dudo24

Téma skvelá. Dokument celkom katastrofa. Tvorcovia sa mali zamyslieť nad tým, že ako podať tento príbeh čo najdôveryhodnejšie a najdetailnejšie. Miesto toho som bol bombardovaný blikajúcimi obrázkami mimozemšťanov, divnými strihovými efektami, a mysterióznou hudbou. Ak chcete vidieť tento príbeh prerozprávaný komplexne a chronologicky pozrite si podcast Joe Rogan #1315 - Bob Lazar & Jeremy Corbell. ()

gazogazo

Jsou lháři, kteří lžou kvůli zisku, jako třeba Ron l. Hubbard a také jsou mezi námi lháři tzv. Patologičtí a to je Bob Lazar. Určitě jste všichni někoho takového v životě potkali. Asi se chtějí dělat zajímavějšími, ale při tom nechtějí nic získat, prostě je jen baví si vymýšlet a nemohou si pomoci. Prosím, koukněte se na whistleblowery a leakry, kteří opravdu něco vynesli, jak dopadli (Gary Webb a sebevražda dvěma ranami do hlavy, Snowden atd.) K dokumentu. Chcanka. Příšerný všechno. Kamera, střih .... No prostě to stojí za hovno. Obsahově se stále omílají 3 argumenty: čtečka rukou, prvek 115 a existence oblasti 51. Přijde mi zbytečné je tady rozporovat, jejich pozadí lze lehce dohledat, doporučuji hledat Bob Lazar RacionalWiki. ()

Morb

Souhlasím s tím, že to je opravdu zajímavé téma a jakmile mluví Robert Lazar, tak i neuvěřitelně poutavý. Ten člověk evidentně vědě rozumí a mě si na svojí stranu získal. Je ale taky pravda, že Corbell je příšernej scénárista, hroznej režisér, neschopnej kameraman a ještě k tomu se na něj jako na herce ošklivě kouká. Pokud ale máte spíš zájem o téma než o filmovou tvorbu, tak ten hňup natočil ještě Hunt for the Skinwalker. Edit: Koukám na to po roce a chtěl bych připomenou režisérovi, aby už nikdy nic netočil. To je fakt staršná ostuda, která každýmu "ufologobijcii" dá jen munici do ruky. Fakt strašný. Přitom takovej skvělej námět. Bob je fakt důvěryhodnej člověk. ()

honajz2

Tak jsem se chtěl podívat po dost dlouhé době na nějaký serióznější dokument o UFO a mimozemšťanech a nakonec jsem dostal něco, co nebylo pořádné ani o jednom. Jako jo, mluví se tam o tom, ale opakuje to ty stejně informace pořád dokola a většinu času je to o osobě Boba Lazara, ohledně kterého to taky opakuje pořád to samé dokola. A do toho všeho je to v takové zvláštní formě, která mi nesedla. Veškeré informace tu navíc nejsou nijak podložené, prostě je jen na nás jestli jim budeme věřit nebo ne - což je celkem vtipné ve srovnání s tím, jak se na začátku filmu mluví o tom, jak několik let usilovně zjišťovali a dle něčeho i potvrdili pravdivost tvrzení Boba Lazara... Nicméně, nehledě na to, jak moc bych mu věřil nebo ne, dobrý dokument to prostě není v žádném případě. A to pseudofilozofování to taky dost pokazilo. Slabé 2* ()