Džúninin no šinitai kodomotači

• Japonsko 十二人の死にたい子どもたち (viac)

Zíza

Vůbec to není špatný film, ale čekala jsme trochu víc napětí. Je to plné vycházejících hvězd, nových Oguri Šunů a Horikit Maki, takže pokud chcete vidět, co nám v Japonsku vyrůstá za hvězdičky, už jen z toho hlediska má ten film svoji cenu. Na druhou stranu nedostávají všichni úplně prostor předvést to nejlepší v nich. Někteří umí i lépe – třeba Sugisaki Hana i Makkenjú. Příběh není zase tak složitý, jako se tváří, rozuzlení je takové pěkné japonské a v podstatě pokud jste obdobných příběhů moc neviděli, neznáte je, tak se vám to bude líbit. Pokud už podobné schéma znáte jako své boty, nepřekvapí, nenadchne, ale ani neurazí. Pěkné 3*. ()

EvilPhoEniX

Japonsko mě mile překvapilo. Příběh se zaměřuje na 12 náhodných mladých studentů, kteří se setkají v opuštěné nemocnici, aby vykonali protest proti narození- tedy sebevraždu. Problém nastane, když v místnosti leží mrtvý už někdo jiný a nikdo neví, co je zač a je dost možné, že vrah je mezi nimi. Líbilo se mi postupné odkrývání záhad, každý má zajímavý důvod proč chce spáchat sebevraždu, každý něco nehezkého tají a nikdo nepočítal s tím, že je mezi nimi kluk, jehož největší zálibou je přemýšlení. Dusná atmosféra, neustálá nálož překvapivých zvratů, dobře zvolení herci, nečekaný konec. Bavil jsem se. 7,5/10. ()

Matros

Bohužel jsem se strašně ztrácel v postavách. Kdo, kde, s kým, proč. Konec a pointa filmu naštěstí všechno hodně zachránila. Podle mě to spousta lidí ocení až při druhé projekci. Ale do toho se mi moc nechce. ()