11. marca 2011 o 14:46 zasiahlo japonské pobrežie jedno z najsilnejších zemetrasení v dejinách krajiny. Jadrová elektráreň Fukušima zvládla otrasy 9 stupňa bez ujmy. Osudnou sa stane až následná 15-metrová vlna cunami, ktorá ju znútra zaplaví do výšky desiatich metrov. Generátory skolabujú a elektráreň sa razom ocitá bez zdroja elektriny. Bez chladenia jadrových reaktorov môže dôjsť k výbuchu, a tak k nim vedúci zmeny vo velíne Tošio Izaki (Koiči Sato) vyšle šesticu mužov, aby ručne otvorili vodné ventily. Aj napriek obrovskej radiácii sa dvom zo šestice pracovníkov podarí jeden z ventilov otvoriť a druhý prerazia vzduchom. O šesť hodín tlak v reaktoroch stúpne tak, že musia otvoriť pretlakové ventily a prvá dávka radiácie sa dostane do okolitého ovzdušia. Ak reaktory vybuchnú, dôjde k zamoreniu celého východného Japonska. Vláda začína evakuovať okolité obyvateľstvo. Premiér je otrasený, keď sa dozvedá, že riaditeľ Masao Jošida (Ken Watanabe) rieši situáciu pomocou samovražedného tímu pracovníkov. Deň po katastrofe vybuchne prvý blok elektrárne, našťastie nedochádza k výbuchu samotného reaktora. V tejto situácii žiada americký veľvyslanec prezidenta USA o pomoc. Riaditeľ Jošida prikáže napúšťať do reaktorov slanú morskú vodu... (TV JOJ)

Mates Hradecky odpad!

Japonská veselohra o tragické události. Myslím, že v loutkovém provedení by to byla bomba! K takové taškařice se tuze hodil povykující český dabing, který film překladem patrně záměrně poslal do sféry parodie. Jako silvestrovský bonus dobrý. ()

Sa.sa

Opravdu kvalitní film o katastrofě, které nešlo zabránit a která hlavně nebyla předpokládáná... Myslím si, že nikdo si nedokáže představit zemětřesení o síle více než 9 a tsunami 40 metrů vysoké! To opravdu nikdo nehodnotil a nepředpokládal, že se něco takového může vůbec stát... Mimochodem byla plánovaná na tsunami 10m ;) Ale jak se říká, když se má něco pokazit tak se to stane.... ()

Chicharron

Film poskytuje "vhled" do japonského korporátního prostření a zobrazuje "firemní kulturu" ve velké japonské společnosti s loajalitou zaměstnanců k firmě "až za hrob", kde na jednu stranu panuje neskutečná šikana a bossing, na druhou stranu jsou šéfové na "nižší" úrovni schopni se svým podřízeným omluvit s hlubokou úklonou, že je musí poslat zemřít do proudu ionizujících částic, a zaměstnatnci na nejnižším pracovním žebříčku jsou schopni vyvinout neskutečnou iniciativu, když mají např. zprovoznit měřáky tlaku - použijí k jejich napájení autobaterie... U "high tech" země jakou Japonsko bezesporu je, by člověk čekal, že elektrárna bude mít alespoň nějakého robota k dálkovému otevření nouzových ventilů, ale není tomu tak. Namísto toho musí ventily nepolíbené WD40 otevřít zaměstnanci ručně... Stejně tak bezpečnostní protokoly jsou jeden velký šlendrián... U jaderné elektrárny musí kromě plánu B, existovat i plán C a D a všichni musí mít jasně dané kompetence. Zde vidíme, že v případě selhání plánu B - záložní generátor je zkratován tsunami - plán C již v podstatě neexistuje a nastává brutální ad hoc improvizace...stejně tak se do krizových postupů "se*e", eh chtěl jsem říct nepřípustně zasahuje, i japonský premiér. Na vedoucích postech TEPCA dle filmu sedí rovněž ne zcela kompetentni osoby, které bez znalosti aktuální situace vydávají nesmyslné rozkazy... Tragédií Fukušimy bylo, že se sice radiace nerozšířila tak masivně po okolí jako v případě Černobylu, ale TEPCO většinu kontaminované vody jednoduše vypustilo do oceánu... Co odplave, není náš problém... Film dokáže udržet napětí tak do 3/4 stopáže, pak asi následuje únava scénáristy, režie i herců a film se s divákem loučí předlouuuuuuuhýýýým záběrem na posvátné kvetoucí sakury.... ()

vw.cobra

Nevím, jestli to je mentalitou Japonců, ale dialogy byly hrozné + stupidní a nelogické chování postav celý film utopilo do sraček. ()

Utopic

Špica, paráda. Moc se bavím. Jsem rád, že mě v první polovině filmu dostatečněkrát upozornili a ujistili, že katastrofu zapříčinilo Tsunami.. Tsunami totiž tuto událost zapříčinilo. Další reálie už nejsem schopný stíhat. Moji pozornost se strhává (jako Tsunami) k velice exentrickým hereckým výkonům a propracovaným dialogům. Technická stránka filmu je Béčkového rázu. Vše ostatní bohužel vybírá následující písmena abecedy. Nicméně o reklamě se dá zavzpomínat na Černobyl nebo skouknout nejnovější videa od Verešové. ()

Ijeka72 odpad!

Toto som dopozerala s utrpením. Jedna veľká nuda. Katastrofálne dialógy, to ukláňanie lezie totálne na nervy. Ak je to takto v každej jadrovej elektrárni, tak nás Boh ochraňuj. ()

Lamarr

bohužel, k dramatu zde chybí zcela zásadní věc, a to jsou dramatické okamžiky. Příběh se tak nějak táhne... žádná pecka k pokoukání z toho ve finále není. Hraný dokument bez špetky napětí, den po zhlédnutí si prakticky nedokážu vybavit scénu, která by mě nějak zaujala. A to je špatně. ()

Peetak

Hrozny film, cely film bol chaoticky, netusite ci nieco opravuju alebo tam len tak pobehuju a jeden po druhom vsetko opakuju. Su tam vsunute prvky ktore absolutne nezapadaju do deja /ak sa o deji da hovorit/ stale na seba kricia a snaha o vsunutie emocii do deja bola skor komicka. Odporucam pozriet prvych 15min aby ste mali prehlad co sa vlastne stalo. Potom vypnut alebo sa pri tom zhulit :D ()

ludvik2

2.5 hvezdy, provedeni otresne, herecke vykony...no...japonske..., ale cesky dabing tomu dava korunu, treba mili es ve, cili "milisivrt" ()

megacik

Tento film je absolútny výsmech Japonska, a nemal byť vôbec vydaný. Nemám nič proti dramaturgii samotnej, ani proti filmu, ktorý sa snaží verne zobraziť realitu. Štve ma len to, že čo ukázali vo filme, sa skutočne aj udialo, a ukázalo to, akí sú Japonci v skutočnosti neschopní.  V krajine, kde majú zemetrasenia každý týždeň a tsunami minimálne raz za rok, si nedokázali projektanti predstaviť vlny vyššie ako 10 metrov....to čo je za nonsens. Pritom už v roku 2004 im príroda ukázala, aké vysoké a smrtonosné tsunami dokáže vytvoriť.....Tsunami v Indonézii, kde výška najväčších vĺn bola od 30 do 40m....Nepoučiť na tomto sa môžu len hlupáci. 6 rokov Japonci vedeli, že hocikedy môžu prísť aj 30 metrové tsunami, a nič proti tomu neurobili, čo je úplne nepochopiteľné.  Japonci sú skvelí v tom, že sa vedia rýchlo zorganizovať, a rýchlo vyriešiť veci...po incidente však zlyhali ešte aj druhýkrát, a to v jednom z najdôležitejších historických míľnikov svojej krajiny. V plnej miere ukázali svoju neschopnosť,  keď ani niekoľko desiatok hodín po havárii nedokázali zabezpečiť prostriedky, ktoré nevyhnutne potrebovali, napr. aj tie generátory, prívod elektriny a taktiež nedokázali ani schladiť reaktory. Tento film mi úplne zmenil pohľad na Japonsko, a tak ma to znechutilo, že som ho ani nedopozeral celý. ()

darius1706

Film hodnotím sice nízko, přesto doporučuji shlédnout. Je to v podstatě hraný dokument, jenže zde narážíme na první problémy, a to nedostatečný popis. I když jsou u filmu v různých případech popiskové titulky, tak u, zřejmě, zásadních věcí chybí. Takže sice sledujeme jakousi horečnou práci hasičů či operátorů, ale pokud nemáte fakt nastudováno či nejste přímo operátor z elektrárny, tak i přes poměrně dobré povědomí, jak to tam probíhalo, tak jsem se často nechytal. Hasiči šli někam napouštět vodu, proč a kam, nedařilo se, zase proč? Můžeme jen tušit, že kvůli poškození potrubí, ale také mohli dělat úplně něco jiného. Dalším problémem tohoto dokumentu bylo, že vlastně kromě té události samotné a bohužel zde nepříliš dobře vykresleného hrdinného, leč více méně marného, nasazení lidí v první linii, tak s tím, jak byly od začátku rozdány karty, vlastně nebylo co točit. Šlo možná lépe vykreslit (a tím trochu zdramatizovat) zhoršující se stav elektrárny, ale film se bohužel ve většině případů omezuje na dívání se na ukazatel tlaku, sezení ve velínu nebo v kanclu, lamentování, dohady, atd. I když to takto zřejmě bylo i v praxi, alespoň z toho, co mám o havárii načteno, tak divácky to atraktivní moc není. Zde by byl možná mnohem více lepší opravdový dokument s patřičným komentářem. Zrovna tak mohli půlku filmu vysílat video z kamery v nějakém kanclu reálné firmy. A nyní se dostáváme k té filmové stránce. Velmi těžko se hodnotí asijské umění obecně, protože ty kulturní rozdíly jsou opravdu obrovské. Můžeme si klepat na čelo, že třetinu filmu zabere klanění, omluvy zároveň s křičením a či nesmyslná nařízení. Jenže ono to tam tak možná v praxi je. Co mi ale divácky vadilo, tak jsou tyto věci - chvílemi mizerná kamera, efekty někdy byly spíše k smíchu (na dnešní dobu a dobu, kdy film vznikl), v podstatě nulové vykreslení postav a tudíž absence vytvoření jakékoliv vazby mezi postavou a divákem, atd. A druhou stranu jsem rád, že si to točili Japonci sami. Ve výsledku - mé hodnocení je níže, než by si možná film zasloužil, ale u mě, jako člověka, kterého tyto věci zajímají, převážilo více zklamání. ()

pallok

Sám som mal roky rokúce pri kotli "šupátko" - debilný ventil, ktorým bolo treba 40-krát potočiť aby sa otvoril resp. zatvoril. Preto chápem nemohúcnosť japončíkov servismanov i nasratosť pána premiéra. Ale na seriózny dokument je to žalostne málo. Proti tomu Černobyľ bola pecka! To vážne ani dnes na tých rúrach nie sú ventily so servopohonom a o záložných zdrojoch ani nehovorím. 30% ()