Libenjyeo

Dvanáct asijských zemí využívá ostrov v Indickém oceánu jako vězení pro obzvlášť těžké zločince, kteří tam jsou ponecháni sami sobě napospas. Za vyvraždění zločineckého syndikátu CRK je tam poslán i bývalý agent Interpolu Kim Yul (Bruce Khan). Jediným jeho cílem je najít Carlose Kuhna (Hee-soon Park) a zabít ho, aby pomstil smrt své rodiny. Dostat se k němu přes všechny jeho poskoky ovšem nebude lehké. (LangiJ)

JASON_X

Filmová anotace bohužel zamlčela jednu podstatnou informaci - jakási tajemná síla těm "dobrým" obyvatelům ostrova požírá mozek a oni se tudíž až na jednu ženskou výjimku chovají jako mentálně retardovaní dementi. Jejich projevy asi měly být vtipné, ale nesmál jsem se, spíš zalykal trapností. Pak jsou tam ovšem naštěstí ještě ti zlí, kteří se tváří fakt děsně hustě a jsou to vlastně jen takové sadistické lidostroje na zabíjení. Třeba dvoumetrový Opičák, snad Sergej. Nebo Lukostřelka, ty její zlounské grimasy byly až horrorové a přitom to byla docela hezká holka. Nebo Hrbáč. Nebo Hezoun. A jejich ohněm znetvořený Šéf. Prostě fajn sestava. Ale jelikož po nich jde nemluvný Mstitel, bývalý policajt a nehorázný nabušenec, radši si na nikoho z nich nesázejte... Některé řežby jsou bohužel obligátně zprzněny skákající kamerou a fernetickým (sic) střihem, jiné se však povedly a nedělají příliš ostudu pověstné korejské syrovosti. A protože na ostrově není jediná bouchačka, rube se hezky postaru, poctivě, tělo na tělo. Bruce Khan je řízek a i když mu je pade, figuru má jako třicátník a všechny zmetky hravě seřeže na jednu hromadu. Bohužel kvůli šaškujícím vesničanům, otravné holčičce, hrozné kameře a zjevnému zrychlování fightů je to jen lepší průměr a podruhé už asi nikdy ne-e. ()

TomX2

Ako prvý tohtoročný filmový zážitok u mňa juhokórejský Revenge totálne prepadol. Už vopred som neočakával žiadne úžasné veci, ktoré by som mohol vychvaľovať, takže sklamaný nie som, úvod však bol celkom pútavý a pristihol som sa, že sa mi to trochu páčilo. Pravda, avšak potom sa začne striedať jedna trápnosť za druhou. Nemám ani tak na mysli juhokórejský humor, ktorý je už veľmi špecifický, ale skôr tú "náročnú choreografiu", o ktorej tu takto zaujato vypráva používateľ EvilPhoEniX. Náročná choreografia? Skvelá kamera? Preboha, veď na tie zrýchľovacie pasáže som sa takmer nezvládol pozerať. Nijak extra by mi neprekážali, ak by sa objavovali len občasne a zaobchádzalo sa s nimi s rozumom. Spočiatku som si to ani nevšímal (hromadná bitka v voľajakej väznici ma bavila), avšak potom, ako sa dej presúva na súkromné teritórium obývané mladou hrdinkou a spol, môj záujem akosi začal ubúdať až zmizol úplne. Vtedy začalo byť doslova všetko otravné a trápne, že som uprel pohľad len v to zlé - a že toho bolo. Všetky tie zrýchľovacie pasáže mi už liezli na nervy a konečne sa kompletne prejavila neschopnosť hercov (ktorí sú ešte k tomu splna nevhodne obsadení). Z tých kotrmelcov, sált a čo ja viem čo ešte mi bolo na smiech, do toho hlavný hrdina naháňal vzduch a katastrofálny mečový súboj s mečmi je už len čerešničkou na torte. Dokonca ani záverečný súboj, ktorý som tak dlho očakával nestál za nič a preto moja prvá skúsenosť s tohtoročnými filmami je takmer príšerná. "Takmer" preto, že sa mi páčila úvodná bitka, bitka vo väznici, scénografia a jej rôzne drobné rekvizity, vďaka ktorým si film ešte stojí na byť len slabé dve hviezdy. ()

MickeyStuma

Tady by stačilo jediné. Nonstop akce asijské kinematografie, nikoliv však z produkce Hongkongu, jak bývalo zvykem v období 80. a 90. let, ale z produkce Jižní Koreje. Námět sice není nijak neznámý, ale proč by to mělo akčním fanouškům vadit. Hlavně že se neustále po akční stránce něco děje. Děj je velmi strohý a to v rámci prezentace honosných a drsných akčních scén. O nic jiného tu vůbec nejde. Jako asijský styl akčních filmů nijak nezklame, neb je tu vše potřebné a to na filmové akční zábavné rošambo bohatě stačí. ()

Rominator

Bývalý agent Interpolu Kim Yul (Bruce Khan) se dostává na ostrov plný zločinců s jediným cílem, aby našel muže jménem Carlos Kuhn a mohl na něm vykonat pomstu za smrt ženy a dcery... Do filmu se absolutně nehodila komická postava šéfíka s useknutou rukou a jeho přisluhovači. Ten doktor byl taky dost mimo tenhle žánr. Bruce Khan se v akci vytáhl, ale scéna z tábora, kde kosí záporáky mečem, byla divně zrychlená a nepůsobila přirozeně. (Netflix) ()

Yoshitsune

Mám rád Netfix, člověk tam najde spoustu skvělých filmů a seriálů, a taky se mi líbí, že dají kde komu příležitost se prosadit a ukázat co v něm je, ale občas se tam objeví filmy/seriály, které mi prostě nesednou, tohle je bohužel jeden z těch případů. A zase pozor, The Night Comes for Us neni jenom o krvi a gore scénách, a také je rozhodně levelově úplně jinde, než tenhle film, tady sem ten lavor nepotřeboval, jenom takový malý kalíšek. Oni ti záporáci, se tady taky ani moc nesnaží, a až na toho finálního, jdou hlavnímu hrdinovi a té skupině, která se na něho přisaje, víceméně na ruku. Na ruku, jim jde i kameraman a střihač, a tak dost často, hrdina kolem sebe mlátí a kope a já sem vlastně neviděl, s kým že to bojuje. Dalším a velice výrazným problém, je hlavní hrdina, kromě toho že neumí hrát, tak neumí hrát kladnou postavu, nemluvě o tom, že na to nemá ani obličej. A až do tohle filmu, hrál vedlejší záporné role a jeho bitkařské schopnosti, nebudu posuzovat, když polovinu filmu, kolem sebe kopal, jenom do prázdna. A hlavního záporáka, zde hraje charismatický Park Hee-soon, který ještě ze sebe dělá mumii, to byl tedy geniální nápad. Už z traileru, mi bylo jasný, že se mi tohle líbit nebudu a taky že nelíbí, což je škoda. Ale zase na druhou stranu, za chvilku vyjde Polar s Mads Mikkelsenem a tam já, vidím velký potenciál. ()