Australský dobrodružný film odehrávající se v roce 1888 na vás dýchne romantikou příběhů z Divokého západu, přestože se tu nevyskytují chladnokrevní pistolníci s kolty proklatě nízko, ani tu není cítit vůně střelného prachu. Netradičně pojatý romantický western je plný krásných koní, lidských citů a vášní, odvahy a tvrdého chlapského života kovbojů. Jeho hrdinou je Jim Craig, mladý horal, který po smrti svého otce najde práci u bohatého rančera Harrisona. Zatímco ostatní honáci jím pohrdají pro jeho původ, rančerova dcera Jessica se s ním spřátelí. Brzy se však mezi oběma pomalu začne rodit mnohem silnější cit než je přátelství. Odmítavý postoj starého rančera k Jimovi i jeho vztahu s Jessicou však zlomí mladíkova odvaha, kdy se mu podaří v obtížném horském terénu dostihnout a zkrotit stádo divokých koní. (oficiálny text distribútora)

kacudzde

Western řízlý trochou romantiky, nelehká práce honáků a úžasná scéna, kdy hlavní hrdina se svým koněm cválá z prudkého srázu. ()

Tomulka

Úžasně zpracovaný westernový film, který jsem viděl už tolikrát, že už ani nevím kolikrát to bylo. K příběhu nemám vůbec žádné vítky, je dobře napsaný. Drsná země, drsní muži krásné koně a ženy ,nádherná příroda, romantika, velká láska atd.. K tomu mladý outsider Jim, který se snaží prosadit v podání T.Burlinsona (viděl jsem jej v tomto filmu poprvé), kterému se role hodně povedla. Kirk Douglas také výborně (co jiného bychom čekali) a krásná Sigrid Thornton s dokonalým hereckým nadáním. Režisérsky zvládnuté a ta hudba v různých tvarech doprovázející celý film společně s výbornou kamerou dělá tento film mým nejoblíbenějším z nejoblíbenějších. Ano zápletka je jasná už od začátku, ale v kterém westernu není. Mně osobně se líbili také dialogy, některé hlášky jsou fakt dobré. Všem co maji rádi mnou zmiňované a´t se kouknou. ()

tulrika

Drsní muži v drsné krajině. Jízda z kopce je přímo legendární. Vztah hlavních hrdinů se uzavře v pokračování... a hlavní hrdina je ten kůň, co umí běham kolmo ze skal ()

vrgulnik

Krásná příroda, kovbojové, správňák vyhraje a získá nejhezčí holku a navíc první film na letním kině - co si může desetiletý kluk víc přát...? :-) Přesně v tom věku jsem to viděl poprvé a tak nedokážu hodnotit zcela objektivně. Jako dnes vidím, jak se hlavní hrdina řítí ze svahu, který má minimálně 60 stupňů :-) a na konci v podstatě leží. Tenhle film mám prostě rád. ()

ZekiZeki

Nebudu zapírat, pustil jsem si to kvůli jménu režiséra. Ale jak se později ukázalo, není to TEN George Miller, který světu dal sérii Mad Maxe. Tento George Miller nám dal například Nekonečný příběh 2! A zatímco George ‘Mad Max’ Miller měl vzestupnou, anebo minimálně stálou, úroveň kvality svých filmů, tady George ‘Snowy River’ Miller evidentně své maximum vyčerpal už svým prvním filmem, soudě dle následující filmografie končící až v černé barvě. Nicméně jeho filmový debut je opravdu povedený. Vidět ho v osmdesátkách, tak o něm básním na potkání. Dnes už je to jen fajn oddychovka a důkaz, že i v Austrálii uměli točit westerny (nebo vlastně easterny?). ()

lapaix

Není to až tak western, jako spíš dobrodružný romantický film z prostředí australské buše. Bylo to hodně rozvláčné a zápletka nebyla prakticky žádná. I přesto se na to hezky koukalo, záběry krajiny překrásné, romantické momenty potěšily. Nic to ale nemění na tom, že ačkoliv nemám žádné velké výhrady (snad jen hudba na konci se mi k ději vůbec nehodila), nenašla jsem ani nic, co by tento film odlišovalo od ostatních jeho žánru. 60% ()

Par.agon

Takto klasika, která mě provází už od dětství, neztratila s věkem nic na své kráse. Jednoduchý příběh s prvky westernu z australského prostředí, který je jako pohlazení. Mladý kluk z farmy, krásná dcera bohatého statkáře (skvělý Kirk Douglas dokonce ve dvojroli), koně a příroda. Je to romantika jako Brno, ale dostatečně kouzelná, aby neomrzela a napínavá, aby přitáhla i drsňáky. Parádní je také druhý díl – Návrat k Sněžné řece. Moje žena viděla, líbilo, ale už nemusí znovu. ()