Tři

(študentský film)
  • angličtina Three

Úsměvný romantický příběh mladého páru, Honzy a Terezy, v kterém idylickou pohodu skličuje jeden zvláštní kaz na kráse. Honza má psychickou poruchu. Trpí extrémní úchylkou na žirafí vzory. Vše v jejich bytě od závěsů až po zubní kartáček připomíná čtyřnohé flekaté zvíře. Společně se snaží vyřešit, jak se začlenit či nezačlenit do reálného života. Číše přeteče v moment, kdy si Honza pořídí obrovskou nafukovací žirafu jako třetího člena jejich domácnosti. (iShorts)

Slarque

Vida, mně ani nepřišlo na mysl, že jsem sledoval komedii. Spíš ponor do života mladého páru, který se potýká se značnými psychickými problémy na obou stranách. Absurdní fixace na žirafy mi za pár minut přišla stejně vtipná jako vztah Normana Batese ke své matce. Takže spíš krátké psycho v pastelových barvách. ()

honajz2

Viděno v RegioJetu po cestě z Prahy do Zábřehu a ze Zábřehu do Prahy. Asi se divíte, proč jsem to sledoval nadvakrát, když to má jen 14 minut. Vysvětlím. Je to kvůli tomu, že jsem to rozkoukal, viděl jsem 5 minut a v tu chvíli vlak jel do Zábřehu, takže jsem to holt musel dát takhle na dvakrát. Ale teď už k hodnocení filmu. Téma legálních fetišů je podle mě dost zajímavé svojí různorodostí a tohle přichází s něčím, co jsem snad ještě nikde neviděl - fetišem na žirafy. Ne zoofilním, ale prostě posedlostí mít co nejvíce věcí se žirafami (tz. sošky, oblečení, povlečení...). A tady hlavní postava tenhle fetiš má. Tak mě zajímalo, jak se s tím bude pracovat a Ralevská s tím nepracovala vlastně nijak. Už podruhé mi dokázala, že neumí vytvořit pořádný scénář, protože tohle je taková jednoduchoučká historka, neustále lavírující mezi komedií a dramatem, přičemž zde pořádně nefunguje ani jedno. Ten fetiš je tu prostě jen tak nahozený, nijak se s ním nepracuje (a už vůbec ne po psychologické stránce - přitom šlo zajít dál, existuje i fetiš na nafukovací hračky) a i po stránce nějakého příběhu je to mizerné. Pointa je sice překvapivá (když si teda nepřečtete zdejší obsah z LFŠ, já četl ten v RegioJetu a ačkoli chybně trvdí, že hlavní postava má fetiš na žirafí vzory, tak aspoň nespoileruje), ale při zpětném zamyšlení nelogická - SPOILER jestli opravdu ta "růžová dáma" utekla z blázince, tak spolu ti dva mohli vůbec chodit ven? Jak mohli vůbec plánovat jít na svatbu její sestry? Vždyť by ji musela poznat policie už jen podle ksichtu, nemohli takhle riskovat... KONEC SPOILERU. Abych jen nehanil, natočené je to celkem slušně a má to dobře vybranou hudbu (navíc to ode mě má plusové body za LUX, v životě by mě nenapadlo to do něčeho takového dát, ale jo, jde to), ale po stránce všeho ostatního - hlavně scénáře - je to naprostá mizérie. Ale zase je hezké vidět, že Ralevská má nejspíš taky úchylku - na tancování v supermarketech. 2* ()