Casino.sk

• angličtina Casino.$k (festivalový názov)

Život je jediná hra, ktorú si človek nevyberá sám. Ústrednou témou filmu Casino.$k nie sú len príbehy, ktoré sa viažu k priestoru kasína, hazardu a hráčom pokru, ale aj príbehy z vonkajšieho sveta – hra ako životný pocit daný človeku od narodenia. Hra v priestore kasína je podstatou zábavy a relaxu, ale aj pocitu hazardu, má v sebe akúsi príchuť tajomstva. Svet „za múrmi“, vonkajší svet, a teda aj politika, je svetom ešte väčších hier. Politika ovplyvňuje životy ľudí, zahráva sa s nimi a na rozdiel od „pokerového“ sveta používa často aj neférové prostriedky, nemá dané pravidlá hry a niekedy proti nim dokonca bojuje. (Continental film)

mkovi78

Najvacsi problem mam s nazvom a prezentovanim filmu. Najprv som si myslel na plagatoch ze je to reklama na nove kasino asi tym vizualom chceli pritiahnut ludi do kin a vobec to je nie je funny film skor politicka drama, kasino skor ako privesok. Inak na svk pomery velmi slusny film. Kvalitne herecke vykony hlavne Majesky, Kanócz, Kříž, uveritelne dialogy. Ak chcete zazit relax najdite si radsej iny film ak mate radi filmy s otvorenym koncom kde sa musite zamyslat... tento film bud budete mat radi alebo presny opak. ()

Fibonacci

Večná pravda a nesporná skutočnosť, že k filmu bol asi ten najhorší soundtrack a hudba, akú som v SK🇸🇰filme počul 🤮🤮🤮miestami jak akty X, mystéria, drama, a pritom nič sa nedeje 😅😅achh. a tie dialogy, to jaky majster sveta vymyšľal, andy kraus? more, z madarčiny do slovenčiny, zo slovenčiny v sekunde uplne nelogicky a trapne do angličtiny, nemohla chybať čeština a ukrajinčina/ruština - tak to presne aj vyznelo celé..žiadna jednota, hlbši zmysel.. postavy len povrchne spoznavame.. šak tam nebolo nič doriešené. oyeb sa nepodaril, luknar si odkračal z kasina len tak, majesky preistotu už ani nebol v zavere, a pisalek nič, žije dalej.. škoda penazi vrazenych do filmu a škoda času pozerať. a pritom som fanušiky slovenskej produkcie, podporujem aj kinom, ale tu sa musim pochvaliť, že som na to neskočil a nešiel som do kina na to :) ()

Cerstvo odpad!

V polovici filmu som sa pýtal sám seba, čo tam vlastne robím. Slabý dej ktorý vlastne nebol ani jeden. Dost nepodarený kúsok. ()