Casino.sk

• angličtina Casino.$k (festivalový názov)

Život je jediná hra, ktorú si človek nevyberá sám. Ústrednou témou filmu Casino.$k nie sú len príbehy, ktoré sa viažu k priestoru kasína, hazardu a hráčom pokru, ale aj príbehy z vonkajšieho sveta – hra ako životný pocit daný človeku od narodenia. Hra v priestore kasína je podstatou zábavy a relaxu, ale aj pocitu hazardu, má v sebe akúsi príchuť tajomstva. Svet „za múrmi“, vonkajší svet, a teda aj politika, je svetom ešte väčších hier. Politika ovplyvňuje životy ľudí, zahráva sa s nimi a na rozdiel od „pokerového“ sveta používa často aj neférové prostriedky, nemá dané pravidlá hry a niekedy proti nim dokonca bojuje. (Continental film)

blondboss

Akože tento snímok nebol nejaké veľké terno, ale zas nemôžem súhlasiť s tunajšími hodnoteniami. V rámci slovenskej produkcie je to taký priemerný film, ktorý celkom pekne ukazuje maniere veľkých podnikateľov špeciálne tu na Slovensku a keď sa prepojí biznis s politikou. Samozrejme možno tomu vyčítať istú režijnú neohrabanosť či miestami trápne dialógy, ale ako celok to celkom funguje. Navyše Marek Majeský ako ten najväčší bad-ass mi tam proste sedí. 60 % ()

dr.horrible odpad!

Slovami klasika: “Nikdy není nouze o blby, co jsou jen rádoby. Jsme mistři ve stavění na cizích základech. Máme léta praxe v těch nejblbějších nápadech, jak jít do všeho po hlavě, ale stejně bezhlavě, páč nemůžeš bejt v obraze, dokud nejsi párkrát pod.” ()

dopitak

Ten úvodní přelet a zvuk dává tušit, že to bude propracované. Není, veletrapný Kříž ve stokrát stejné útrpné roli, Luknár který jako hlavní napínák shoří, a zcela chybějící erotika (minimálně ta scéna s odposlechem u šukačky Kanócz si o to říkala. FIlm s velkými ambicemi co nedošel nikam. ()

Arsenal83 odpad!

Keby sa takto hral poker, tak by každý hráč po prvej ruke skrachoval. Tento film je maximálnou fantáziou a výmyslom tvorcu, ktorý zrejme nemá ani šajnu ako to zhruba v skutočnom kasíne funguje. Možno keby nejaké navštívil alebo si prečítal aspoň nejakú knihu, tak by pochopil, že 70% scenára môže rovno vymazať. Scenár je zbytočne vulgárny až to píli uši. Ono keď sa v amerických kriminálkach fuckuje, to neznamená, že nášmu divákovi nevadí, keď tam v kuse Majeský hovorí „do piče kurva“. Samozrejme, že z neho zase zrobili politického macha, ktorý šukal takmer každú ženskú, on je proste slovenský Langmajer. V nadávkach sa k nemu potom pridáva aj Kříž, dokonca Kanócz, celý dej je doslova stále viac proti srsti, ale tá skutočná kriminálna stránka nie je ani poriadne rozvinutá, ani nejak zaujímavá. Samozrejmosťou je, že dialógy sú vedené pomaly šeptom, ale hudba vám ide vyraziť bubienky. Apropo, títo ľudia sami seba nazývajú umelcami? Oni chcú od štátu nejakú podporu. Či si nepamätáme veľkých hercov spred roku 2000, boli oni niekedy nemiestne vulgárni? Toto, čo sme tu videli na obrazovke je herecká žumpa. Snáď s výnimkou Luknára. ()

SeanLSD

Dig, tam bolo toľko línií a postáv, že som polovicu nepochopil… Seriózna snaha o prepracovaný scenár a ozajstný filmový look stroskotali na dvoch líniách, ktorých prepojenie je prinajlepšom podivné, v horšom úplne nefunkčné. Vzťahy medzi pokrovým turnajom a politickým príbehom sú prepojené len niektorými postavami, ktoré vo väčšine prípadov nechápeme. S postupom času sa zdá, akoby sa budoval dramatický oblúk celého filmu, ale on sa namiesto toho ku koncu úplne vytráca. Takisto herecky je to síce slušné, ale väčšine postáv som to aj tak neveril. ()

Johnny.ARN odpad!

Tu je zoznam dôvodov, pre ktoré má zmysel film vidieť: ... ! Ako by povedala legenda slovenských internetov, nula celých nula nula nič, do piči! Toto je absolútny nezmysel po každej stránke. Od príbehu, cez prevedenie, posolstvo, dialógy, až po záver. Jedine Majeský zase ukázal, že role skurviakov mu sedia, aj keď pri tomto obsadení sa ani veľmi snažiť nemusel. Čo je to za film, kde obsadia Vicu ktorá neukáže cecky? Čo je to za film bez jedinej dramatickej scény. Čo je to za film, kde v závere napätie stupňuje len hudba a pritom je to trápne a nie napínavé? Postavy ploché jak dvanástka na telesnej, ani sa len nesnažili zaujať. Neni komu fandiť, koho nenávidieť, načo sa pozerať a od polky, keď sa to úplne rozsype, už ani nad čím premýšľať. Rebuy asi len potreboval preprať love. Namiesto toho, aby natočili niečo o podvode, s Temnými Kecami v pozadí, s Oktagonom a Pirátom v pozadí, nejakú dobrú bitku, drsné reči v zadymenej tajnej časti kasína a sexi krupierkami, natočili takúto nezmyselnú kokotinu. Snáď im to pomohlo v tržbách. ODPAD! ()

ecceHOMMO

Viac ma bavila tá politickou korupčná linka než tá kasínová, ktorá mi prišla ako nepodarené scifi. Ale všetko je robené neskutočne povrchne, akoby bez rozmyslu. ()

mira007

Atraktivní prostředí pokerového turnaje, který se pokusí šméčkem vyhrát parta Luknára, Kerekes a Soltesze a duo Habinak s pěknou krupiérkou Henriett Novak a do toho nějakej politickej korupční thriller s Majeským a Křížem a výsledkem je ... něco, co fakt scénáristicky nedrží pohromadě. A ten konec je taky výherní. Hodně slabý slovenský film. ()

Monggol odpad!

Za akým účelom bol natočený tento film? Nechce sa mi nadávať, tak len v skratke: Premárnený potenciál. A totálne to zazdila otrasná "hudba". ()

yntelygent

Necakal som , ze by toto "dielo"nejako napodobnilo slavne Kasino Martina Scorseseho z celou plejadou svetovych hereckych hviezd,ale to co sa ""podarilo"" natocit slovakom....tak to je do smiechu aj do placu.Fakt mam dojem,ze niektori ludia s prostredia slovenskej kinematografie by sa mali poobzerat po inom zamestnani....tu jednu* davam za to,ze nasli odvahu s takouto zumpou vyjst na svetlo. ()

a0001

Premárnený potenciál. Skvelá kamera, väčšinou kvalitné herecké výkony, scény, zápletka, ale žiaľ príbeh bez rozuzlenia. A casino vnímam v tomto filme ako už úplnú zbytočnosť. Nedávalo to zmysel, nesúviselo s dejom. Obrovská škoda. Mohlo totiž ísť o jeden z top slovenských filmov za posledné roky. ()

CheeseFigure odpad!

Ako môže film s toľkými dejovými linkami byť o ničom? Najprv, podľa názvu, som tipoval, že Slováci idú vykrádať Scorseseho dielo. Potom z prvých minút to vyzerá na zaujímavý film o hight-tech podvode v kasíne. A potom sa tam začne miešať politika. Lebo na Slovensku sa točia len dva druhy filmov - romantické komédie alebo filmy o tom, ako v politike každý kradne. Problém nastáva, keď politická linka začne byť dlhšia a zaujímavejšia, než tá pôvodná s podvodom v kasíne. Celkovo som mal na konci pocit, že sa to kľudne mohlo volať Kaviareň a nič by sa nezmenilo. A celkovo mohli tú linku s kasínom vynechať. Potom tie ďalšie linky. Je super, že tu riešime agentov KGB a podvody s tendermi, čo na tom, keď sa to utne a ,,nech si divák domyslí". Pri nástupe tituliek potom vo vás ostane pocit, že aj napriek tomu, že sa v celom filme diali nejaké veci, tak sa vlastne absolútne nič nestalo. Aj som sa pohrával s tým, že tomu dám nejakú hviezdičku, ale film, po ktorom mám pocit, že bol absolútne zbytočný a o ničom, si nezaslúži ani tú jednu. ()

milbelQ odpad!

Stačilo 15 minút - je to maximálna sračka, viac hodnotiť nie je možné a nepoužiť všetky  známe / neznáme vulgarizmy ()

draxxi

Tak at nejsu hned zlej...hudba dobry. Ale jinak? Pribeh, napeti ani humor se nekonaji. Skupina dobrych hercu se hromadne snazi mluvit jako kmotr Corleone, takze vypadaji vsichni jak dementi. Proste nemaji co hrat a podle toho to vypada... 27/3/2024 30% ()

VincentB.

Videl som pri ceste obrovský pútač na tento film, zaujal ma. Slovenský kasíno celovečerák tu ešte nebol. Tešil som sa na trailer a ten ma....absolútne uspal. Film si samozrejme pozriem. Bojím sa ale, že keď už upútavka je tak nepútavá, má hrozný dabing, štandardné herecké obsadenie a debilne znejúce dialógy prednesené divadelno-rozhlasovým spôsobom, myslím, že to budú opäť vyhodené peniaze. Už len to, že rebuy star je zrejme producentom mi nejak nesedí. Nechcem teda byť pesimista ale typujem 34%. ()

macherano

Akoze dobre to zacalo malo to par svetlych momentov a to je vsetko velky blokbaster a nic s toho pointa ziadna neoplati sa vidiet v kine za 8.50e v ziadnom pripade ani zadarmo v telke strateny cas a nezmyselnost tohto pocinu fajn mozno len vizualizacia. Aka dokaze byt masivna kampan na bilboardoch ucinna ()

Dodge-I

Tak mizerny scenar pohledat - naprosto roztristeny dej, odkazy na nezname osoby, epizody bez dokonceni a souvislosti - paralela mezi pokrem a politikou s popletenym novinarem, naprosto amaterske podvody v pokrovem turnaji, radoby dramaticno podtrhuje vulgarni mluva, blaboly kam se divak podiva a snad nejhorsi je krec, se kterou se vyjadruje T. Brodska - uuuzasna ztrata casu pro divaky, proste propadak - snad jen par zaberu na krajinu stoji za to - toz to je ta hvezdicka, jinak je to pruser... ()