Znám tvůj sen

Réžia:

Vít Hrubín

Scenár:

Vít Hrubín

Písničkový medailon Pavla Bobka. Pavel Bobek (1937–2013), který původně vystudoval architekturu, byl v polovině šedesátých let minulého století zpěvákem skupiny Olympic. Později vystupoval nejčastěji s Country Beatem Jiřího Brabce, s nímž se v roce 1967 stal stálým členem divadla Semafor, v němž působil až do Sametové revoluce... V pořadu Znám tvůj sen, kde účinkuje s Jitkou Molavcovou, zpívá mj. písně Veď mě dál, cesto má, Dík, že smím pár přátel mít, Já jsem byl bloud. Pěvec, jehož v písničkovém medailonu z roku 1976 uvidíte prostřednictvím kamery Jana Ostena ve vrcholné formě, spolupracoval s elitními textaři – Vladimírem Poštulkou, Jiřím Suchým, Pavlem Vrbou a dalšími... V roce 1978 se Pavel Bobek v rezidenci amerického velvyslanectví setkal s americkým country zpěvákem Johnnym Cashem, se kterým si zazpíval. O dva roky později byl oceněn Zlatou portou za zásluhy a rozvoj country music. V roce 2007 prodělal závažné onemocnění. V posledních letech před smrtí vystupoval se skupinou Malinaband v čele s Lubošem Malinou. S Robertem Křesťanem nazpíval ceněnou píseň Ještě není tma. V roce 2012 byl Akademií populární hudby zvolen do Síně slávy. O několik měsíců později zemřel. (Česká televize)

honajz

Pásmo písní, v nichž se střídají Molavcová a Bobek, je inscenováno do zimních kulis (snad s výjimkou Pár přátel mít, odehrávajících se ve středověké hodovní síni). Po pravdě zde žádné větší hitovky nezazní, a vedle romantických popěvků Molavcové je spíše country styl Bobka trochu nesourodý. Ale celkově je to inscenováno hezky a některé obrazové nápady jsou skvělé - třeba práce s dveřmi v krajině v několika situacích. ()

fragre

Pro fanoušky P. Bobka či J. Molavcové je to snad zajímavý snímek, ale jinak je to příkladný představitel normalizační televizní popmusické "zábavy". Dosti unylé a nudné. ()