Penny Dreadful: Město andělů

• USA Penny Dreadful: City of Angels

Penny Dreadful: Město andělů, duchovní potomek původního příběhu Penny Dreadful z prostředí viktoriánského Londýna, se odehrává v Los Angeles roku 1938, v místě a době hluboce zmítané společenským a politickým napětím. Když městem otřese hrůzná vražda, detektiv Tiago Vega (Daniel Zovatto) a jeho partner Lewis Michener (Nathan Lane) se zapletou do epického příběhu, který odráží bohatou historii Los Angeles – od budování prvních dálnic a tradičního mexicko-amerického folklóru, až po nebezpečné špionážní akce Třetí říše a rozmach evangelických rozhlasových bohoslužeb. Zanedlouho je Tiago nucen zápasit s mocnými silami, které ohrožují celou jeho rodinu. (HBO Europe)

Recenzie používateľa helraiser k tomuto seriálu (10)

Santa Muerte (2020) (E01)

Srovnávat to s původním seriálem je naprostý nesmysl, to se totiž nedá ani v nejmenším. Společného to totiž nemá absolutně nic, jen název. Děj se odehrává v Los Angeles ve 40. letech které jsou mimochodem perfektně ztvárněna. Atmosféra je vskutku parádní. Takže tu máme 40. léta a vše co k tomu patří, tedy národnostní etnické problémy, nacismus a jako bonus mexickou mytologii, která vypadá opravdu zajímavě a jistě se ještě ledacos dozvíme. Postavy zatím fajn a závěrečný masakr způsobení našeptávající démonkou byl opravdu parádní. Za mě slušný rozjezd se zajímavým nápadem. Mimochodem ztvárnění postav z mexické mytologie paráda. Zatím spokojenost a ty negativní hodnocení jsou mimo mísu. ()

Dead People Lie Down (2020) (E02)

Tento díl je tedy o dost slabší než úvodní, tempo opravdu pomalé a prakticky se nehneme z místa. Většinou se jen kecá a v podstatě se nic pořádného nedozvíme. V podstatě je tento díl politickošpionazní. Mysterium zachraňuje pouze modlící závěr v nemocnici. Dá se říci, že tento díl opravdu zachraňuje až závěr, a nebýt nacků tak opravdu slabota. Věřím, že nacisté to oživí, zatím se jim to daří, tak uvidíme. ()

Wicked Old World (2020) (E03)

Ajajajaj, tak nemůžu si pomoc, ale tohle je prostě cesta do pekel. Máme tu barevný co netahaj, protože tahaj jenom bílí, máme homoušský scény a plno keců. To jako vážně. Tohle je prostě horor v tom nejhorším slova smyslu. Kdyby se tam neobjevila a neodmaskovala démonka a náckové tak by to byl opravdu průser. Nemůžu si pomoc, ale zatím velký zklamání. ()

Josefina and the Holy Spirit (2020) (E04)

Tak jo tohle už bylo lepší i když si mohli ty buzerantský hovadiny odpustit. Tahle část seriálu je opravdu neskutečná, z toho by jeden blil. No a teď k romu lepšímu. No tak začátek kdy se objeví převaděčka mrtvých a následný masakr byl super. Nejhororovější část asi byla v dětském pokojíku s holčičkou bez rukou a nohou, to se opravdu povedlo. No rasová moedovačka s břitvou taky ušla, ruku na srdce, to vyžraný čuně si nic jinýho ani nezasloužilo. Seriál se začíná plnit brutalitou, no nevím jestli to je zrovna nejšťastnější cestou, mnohem raději bych dal přednost atmosféře a víc směřování na mexickou mytologii, ale to asi nedopadne. Rozporuplné pocity. ()

Children of the Royal Sun (2020) (E05)

Tragédie velkých rozměrů. Přestává mě to docela bavit a to už je co říct. ()

Maria and the Beast (2020) (E07)

Tak tohle už je něco uplně jiného. Náckové a mytologie mexika tomu dávají život. Spokojenost. Škoda, že se seriál tak málo věnuje mexické mytologii, která obsahuje neskutečný potenciál, který žel bohu tak málo využíván. ()

Hide and Seek (2020) (E08)

Opět tedy žádná sláva, ale alespoň se nám tu objevuje pár horrorových chvilek, i když jich je po hříchu málo. Závěrečná přestřelka je celkem fajn. Nevím, ale toto pojetí jistě zajímavého mexického folkloru je dost nešťastné. ()

Sing, Sing, Sing (2020) (E09)

A toto bylo jako co? Strašná tragédie a z posledního dílu nám opravdu velké obavy. ()

Day of the Dead (2020) (E10)

Jak jsem se konce obával tak mě docela mile překvapil. Docela síla. Objeví se i naše mitologické sestry, sice jen na chvíli, ale obě scény jsou opravdu silné. Spokojenost, ale na druhou řadu jestli bude, se už dívat nebudu, tenhle seriál není nic pro mě, nijak mě neoslovil. ()