Penny Dreadful: Město andělů

• USA Penny Dreadful: City of Angels

Penny Dreadful: Město andělů, duchovní potomek původního příběhu Penny Dreadful z prostředí viktoriánského Londýna, se odehrává v Los Angeles roku 1938, v místě a době hluboce zmítané společenským a politickým napětím. Když městem otřese hrůzná vražda, detektiv Tiago Vega (Daniel Zovatto) a jeho partner Lewis Michener (Nathan Lane) se zapletou do epického příběhu, který odráží bohatou historii Los Angeles – od budování prvních dálnic a tradičního mexicko-amerického folklóru, až po nebezpečné špionážní akce Třetí říše a rozmach evangelických rozhlasových bohoslužeb. Zanedlouho je Tiago nucen zápasit s mocnými silami, které ohrožují celou jeho rodinu. (HBO Europe)

Recenzie používateľa dalziel k tomuto seriálu (10)

Santa Muerte (2020) (E01)

Zatiaľ super .Uvidíme kam to povedie.Natalie Dormer bola skvelá voľba. ()

Dead People Lie Down (2020) (E02)

Druhý diel trochu tempo spomalil,ale inak aj tak super.Začal som znovu sledovať aj pôvodný serial a musím uznať že tvorca John Logan musí byť pekne divný týpek. ()

Wicked Old World (2020) (E03)

Margaery Tyrell sa tu parádne odviazala... Isto si to poriadne užila. ()

Josefina and the Holy Spirit (2020) (E04)

Explicitné sexuálne a násilné scény už začínajú byť dosť otravné.Na druhej strane musím uznať , že ma potešila postava Brad Garreta ("Robert Baron" ) ako Benny Berman. ()

How It is with Brothers (2020) (E06)

Zatiaľ najvyváženejší diel.Viac psychologický ako akčný ,ale to je len dobre.Zlo už zalieza všade. ()

Maria and the Beast (2020) (E07)

Parádna čarodejnícka epizóda. Atmosféra hustne pred finálnou epizódou, tak so zvedavý ako to dopadne. ()

Hide and Seek (2020) (E08)

Dosť nového sa odhalilo,ale veľmi sme nepokročili.Mama Maria Vega - Coyotka už vystrkuje drápy. ()

Sing, Sing, Sing (2020) (E09)

Aj keď sa epizóda volá sing,sing,sing, mala by sa skôr volať dance ,dance,dance. A to doslova, lebo väčšinou dielu sa tancuje v tančiarni. Epizóda je venovaná zosnulému Brian Dennehymu, ktorý tu stvárnil otca radného Townsenda. ()

Day of the Dead (2020) (E10)

Pred poslednou epizódou som dlhšie otáľal,pokiaľ som si ju pustil. Epizóda 9 neveštila nič dobré tak som na to nemal náladu. Obavy však neboli na mieste. Day of Dead je rozhodne najlepšou epizódou série. ()