Láska v Laponsku

(TV film)
  • Česko Vánoční láska (viac)

Charlotte Marton je mladá ambiciózna špecialistka na bankroty. Už je december, keď ju jej parížska firma vyšle na služobnú cestu do Švédska, aby vyriešila problém francúzskej spoločnosti na výrobu drevených hračiek, ktorá je už roky v červených číslach. Nemalo by ísť o zložitú úlohu a Charlotte očakáva, že do Vianoc sa vráti domov. Vo Švédsku však spoznáva riaditeľa spoločnosti Martiala, sympatického idealistu, ktorý sa snaží skĺbiť vedenie firmy s výchovou detí svojej mŕtvej sestry... (RTVS)

MajkHany

Týpka měla přes kamerku obal na mobil, ale přesto točila kolegy v práci, načež jí kamarádka řekla že je super že pojede do Laponska, protože tam jsou tučňáci a když v dílně bylo na hodinách 9:50 a záběr na to 9:45 tak sem, ne, já musím.. já se neudržím :D Budu se muset zajet mrknout na aligátory ve Vltavě, v Praze se budu domlouvat rakousky a pak strčím sousedce do zadku žárovku a mrknu přes to na Netflix, ideálně na to mrknu včera, abych se minulý rok nezdržoval. ()

angel74

Ani sympatická ústřední dvojice Tomer Sisley a Julie de Bona nedokáže úplně zachránit dopředu předvídatelný děj, který prakticky neuhne z nesčetněkrát prověřené stále stejné šablony. Snad jen zasněžené severské pláně a polární záře dodávají filmu tu správnou vánoční atmosféru. (50%) ()

Roby odpad!

Neskutečně předvídatelný vánoční nesmysl, který není ani vtipný a ani zajímavý. Hlavní hrdina se po celý film na hlavní hrdinku kouká jako na svou večerní svačinku. Na čele má napsané, jsem úžasný frajer a stejně mi neodoláš. Úlisné ksichty, které hrdina dělá po celý film mě téměř vytáčel. Na to že si daly pusu asi 30 vteřin po tom co se poznali něčemu nasvědčuje. A ten lehce erotický sen hrdinky byl už vrchol příšernosti. Všem nedoporučuji si tento film pustit a nezachrání to ani švédské zasněžené Laponsko. ()

• Julie de Bona skočila z natáčania rovno do ďalšieho natáčania: "Len v piatok som skončila nakrúcanie seriálu Le Tueur du lac v Annecy v thrilleri, temnej, dramatickej atmosfére... a v pondelok som už začala romantickú komédiu v Laponsku." (Arsenal83)
  • Nakrúcanie v Laponsku prebiehalo v extrémnych podmienkach, teploty klesali až k -27°C. (Arsenal83)
  • Tomer Sisley priznal, že film natočil s trojitou zlomeninou ramena: „Pred nakrúcaním v Prahe som si zlomil rameno na troch rôznych miestach. Celý svet, vrátane súkromného chirurga českého prezidenta, mi nariaďoval znehybniť ruku. Odpovedal som: Len mi vysvetlite, akým pohybom sa mám vyvarovať. A pracoval som ďalej. O mesiac neskôr mi špecialista vo Francúzsku povedal: Nikdy som nevidel nikoho, kto by sa tak rýchlo zotavil zo zlomeniny.“  (Arsenal83)