Král chlapců

Nigéria, 2018, 165 min

Politické ambice jedné mocné podnikatelky jsou v ohrožení kvůli jejím kontaktům s podsvětím. Začíná boj o moc, ve kterém může přijít o všechno. (Netflix)

deizolator

Určitě stojí za to vidět! Myslícího diváka film neznudí ani přesto, že je dlouhý - rozhodně totiž není zdlouhavý a ani po třech hodinách jsem nechtěl, aby skončil. Proniknete do tajů zkorumpované nigerijské společnosti. Ty dialogy si budu ještě dlouho pamatovat. ()

hanagi

Těžko hodnotit nigerijský politický thriller, který je podaný formou naivní ukecané studiovky. A má tříhodinovou stopáž! Ať jsem se snažila sebevíc, bylo to utrpení. Působilo to tak parodicky, že to celou snahu o seriózní uchopení závažného tématu poslalo do kopru. Ale něco mě vážně pobavilo, a to herečka v hlavní roli, která mi svým přeexponovaným herectvím, gesty, mimikou a i tím nakřáplým hlasem velice připomínala jednu naší hereckou hvězdu ()

MickeyStuma

Snímek sleduje příběh podnikatelky s pestrou minulostí a vládkyně se slibnou politickou budoucností. Jmenuje se Alhaja Eniola Salami a je pilířem společnosti. Její politické ambice však mají co do činění s podsvětím, z čehož vyniká značné bohatství. Strategie vládnutí, popularita obyvatelstva a loajalita nejbližších ji zavedla až na vrchol politických ambicí. V rámci politického podsvětí je však vládkyní bezohlednou a to s vidinou získání pevného politického postavení. To, oč tu běží, je tedy mocenský boj, který začne ohrožovat jak její vládu, tak i ji samotnou. Nigerijský film, který svojí kvalitou, pevným scénářem a okázalou hravostí doslova šokuje. Jako důkaz, že i nigerijská kinematografie dokáže vyprodukovat velice kvalitní film, zcela postačí. Kdo ještě nezná Nollywood, tento snímek je nejlepší vstupenkou do těchto filmových afrických vod. Jedná se o politický thriller mající v sobě mnoho silných témat. Ambice, moc, chamtivost, pomsta, násilí, karma a samozřejmě posílení postavení žen. Máme tu touhu po moci, všudypřítomnou korupci, kdy se hlavně ke konci příběhu divák nestačí divit, co všechno je možné. A to za pomocí doslova těžkotonážních dialogů, ve kterých jediné slovo nevyzní zbytečně. I přes tříhodinovou stopáž snímek nejenže nenudí, ale diváka dokáže pevně sevřít. Už ten scénář je mistrovské dílo a filmový produkt to jenom potvrdil. Každá postava má svoji sílu a charakterovou rozměrnost mající v ději své pevné místo. Ano, snímek je převážně dialogový, ale ale právě v tom je síla celého příběhu. ()