Čo sa stane, keď dieťa z iného sveta pristane na Zemi, ale namiesto toho, aby sa stalo hrdinom, pretvorí svoje superschopnosti v zlovestné činy? (Itafilm)

PetrPan

Jen SPOILER: Málokdy lituju špatných konců, ale kdyby maminka svého milovaného chlapečka podřízla jako podsvinče a s jeho chrchláním a bubláním přišly závěrečné titulky, zamáčkl bych dvě slzy. Ne, není to originální, ne, není to radikální žánr, ano je to jen pičovina se Supermanem, který se při sestupu nakazil Aspergerovým syndromem (ano, to je taky pičovina). ()

EvilPhoEniX

Očekávaný hororový superman s producentem Jamesem Gunnem je pro mne milé překvápko a v letošní topce chybět nebude. Většina kolegů je sice spíše zklamána, ale pro mne to jako superman villain origin fungovalo perfektně a nevadilo mi, že to příběhově jede dle zajeté šablony. Má to skvělé tempo, slušné herce, obstojnou technickou stránku a jakmile začne malý superman řádit jsou z toho hned dvě gore scény roku ( Střep v oku a rozpadlá čelist mi utkví v paměti snad na dalších 5 let!!). Finále je hezky vygradované a byl jsem opravdu překvapen jak brutální film ve výsledku je. Letos tuším brutálnější a zábavnější horor nevyšel, takže za mne palec nahoru a okamžitě chci naservírovat sequel s dospělým evil supermanem! 80% ()

Morien odpad!

Tak tomu říkám stupidně napsaný a brakově natočený teoreticky slibný námět. Z nějakého důvodu jsem získala dojem, že film má pověst zajímavé lahůdky, ale bohužel se mi dostalo jen počinu, kde tvůrci snad při každém rozhodování učinili tu špatnější volbu. Nevím, co mi lezlo na nervy víc, jestli nepřirozené expoziční dialogy, přehrávaní herců nebo tone-deaf nesmyslný střih, ale jisté je, že to všechno dohromady vyplodilo opravdu nekonečných devadesát minut. ()

Chrustyn

Co kdyby superman, využil své superschopnosti k páchaní zla? Toto asi napadlo tvůrce Syna Temnoty a přestože je to trochu podivný koncept, jako horor by to fungovat mohlo. Bohužel se danou myšlenku nepodařilo dotáhnout do zdárného konce nebo jí alespoň žádně vyždímat. Film se rozjíždí hodně pomalu a trvá než se malý démon pořádně rozjede. Film tak po většinu času připomíná klasiku Přichází Satan, ale bez napětí. Je to dost škoda, protože, když už tvůrci přejdou k zabíjení, film v tu chvíli začne skoro až černohumorně bavit. Bohužel je toho na 90 minut hodně málo a tak bude divák vnímat hlavně nesympatické až otravné herce než pravou krvavou zábavu. Ale po technické stránce mírný nadpůrměr, takže 50% ()

Nevka

Na můj vkus možná trochu utahané, ale jinak solidně zvládnutý námět, který zajistí minimálně jednu důležitou věc. Když vám na zahradu spadne děcko ve vesmírné lodi, asi se nejednou zamyslíte nad tím, jestli si ho nechat. Mohl by z něj sice vyrůst nový Superman, ale jisté to úplně není. Druhá varianta totiž čítá rozbombardovaný barák a šíleného emzáka, který povraždí každého, kdo by na něj chtěl práskat mamince a tatínkovi. Pokud by se na těchto základech vybudoval nějaký důstojný "gore" komiksový vesmír, asi bych si úplně nestěžoval. ()

• Premiéra filmu byla původně plánovaná na 30. listopadu 2018. (Varan)