Ledová archa

• USA Snowpiercer
USA, (2020–2025), 30 h 58 min (Minutáž: 43–53 min)

Predloha:

Jacques Lob (kniha), Benjamin Legrand (kniha) (viac)

Jennifer Connelly, Daveed Diggs, Mickey Sumner, Sheila Vand, Alison Wright, Iddo Goldberg, Lena Hall, Aaron Glenane, Mike O'Malley, Karin Konoval (viac)

Planeta zamrzla a v obřím vlaku, který krouží po zeměkouli, se poslední lidé snaží bok po boku přežít v křehké rovnováze. (Netflix)

Recenzie používateľa warrenur k tomuto seriálu (28)

Do bílé noci (2021) (S02E10)

Dost "z rychlika" a zomlete dohromady. Scena stieda scenu, avsak ako celok stale davaju zmysel a prevrat ma aspon svoju postupnost. Zaver celkom prekvapil, tak "Martinovsky" :) . Mame novy "zlom", na ktorom sa bude dat stavat v tretej serii. Moze byt, hoci som ocakaval viac. 65% ()

Série 3 (2022) (S03)

Touto seriou, ktorej posledne diely som dopozeral viac-menej len z "rychlika" ma prestavaju zaujimat osudy zucastnenych. Je to preto, lebo mnohe twisty a zmeny v spravani sa jednoducho nedaju prehliadat. Su nelogicke a repetetivnost bolo snad vidiet v takmer kazdej epizode. V poslednych dvoch epizodach sa konecne cosi udialo, ale myslim, ze cas sa da vyuzit i efektivnejsie. Slabota. ()

Želva a zajíc (2022) (S03E01)

Cakal som o cosi hutnejsi a menej chaoticky rozjazd, snad sa to vsak "kopne do vrtule". 45% ()

Poslední na řadě (2022) (S03E02)

Trosku mdle, hoci akcie nebolo malo, ale uz citit vzorec vo vyvoji deja a tak len malokedy tvorcovia prekvapia. Ale zrejme sa to konecne posunie. ()

První rána (2022) (S03E03)

Konecne pozitivne prekvapenie a vyrazne posunutie deja. Drzi to po kope a po stranke doterajsieho konania postav. Za mna jednoznacne vitazi rysavkina "zmena stran". :) 70% ()

Ouroboros (2022) (S03E07)

Haliconogenny diel...k comu? Az na "odhalenie" v zavere, ktore sme ocakavali niekedy zaciatkom tejto serie zbytocne. Uz len dojazd. ()

Signál pro všechny (2022) (S03E09)

Napriek nadseniu z Melaninej solo-jazdy a predvidatelneho Willfordovho kusku, ma uz trochu tieto ustavicne premety a prevraty nechavaju chladnym. Tak to dopadne, ked sa nieco "prekombinuje". 45% ()

Prvotní hříšníci (2022) (S03E10)

Zaujimavy sposob, akym ostane ovca cela a vlk syty - resp. v hibernacii. :) A i ovca sa "rozdeli" na dve ovecky. Kazdopadne obrazy oboch linii v zavere ukazali urcity prislub, ktorym sa to moze uberat. Zrejme si vsak dalsiu seriu uz odpustim. Akosi mi uz osudy pridu lahostajne, prilis sa toho prekombinovalo a nie vzdy uveritelnym smerom. ()