Pani Květa Galová je staršia dáma, ktorá kedysi bola manželkou významného muža, žila v krásnom dome na Hradčanoch a priatelila sa so známymi ľuďmi. Dnes je však osamelá vdova, ktorá žije v pivničnom byte kdesi na periférii Prahy. Jediní ľudia, s ktorými sa stretáva, sú poštárka, ktorá jej nosí dôchodok a obľúbené časopisy a kňaz otec Jan, ktorému ochotne pečie i perie a žehlí. Keď otca Jana preložia do iného mesta a na jeho miesta vstupuje mladý kňaz, ktorý nemá o jej pomoc záujem, časť jej sveta sa zrúti. A práve vtedy do neho vstupuje usmievavý mladík, ktorý tvrdí, že je jej príbuzný. Až keď ho paní Galová pozve k sebe domov, zistí, že s novonájdeným príbuzným niečo nie je v poriadku. Vtedy je však už neskoro... (RTVS)

Annaroz

Zpracování nebylo vůbec špatné, oba představitelé hlavních rolí, byli velmi uvěřitelní. Ovšem po shlédnutí mi došlo, že jde více méně o plagiát knihy Jarmily Loukotkové Odměna z roku 1975. Nebylo by na tom nic podivného, kdyby se tento fakt objevil v titulcích. To, že autor scénáře tvrdí, že se jedná o příběh jeho babičky je dle mého názoru nehoráznost. ()

Hombre8

Úlis Hádkovi šel parádně. I druhá póza násilníka. O Bohdalce, která zvládla ve svém věku tak náročnou roli ani nemluvě. Pan režisér si, jako vždy, neodpustil religiózní vložku, ale co už. Natočil to fajně. Takže celkově velmi dobrý dojem. ()

Nick321

Kruté završení života seniorky. Příběhově bych řekl skoro takový český Raskolnikov. Zkrachovalý student se rozhodne vyřešit svou finanční situaci a ten, kdo to má odsr*t je stará opuštěná paní. Ovšem tady pachatel vůbec nezápasí se svým svědomím, nýbrž s tím, že se nemůže ze zamčeného bytu dostat ven. ()

draxxi

No tak to me prekvapilo. Hereckej koncert dvou uplne skvelych hercu. I V.Cibulkova opet perfektni. Napinavy az do konce. 9/7/2023 81% ()

Kralovna.Noc

Tohle bych dala povinně pro důchodce. V tomto případě se pachatel sám chytil do klece. Škoda jen paní Květy. Celou dobu jsem si říkala,že mu ty klíče měla radši dát. ()

Hanka_M

Konečně film, který se liší od tuctové dramaturgie soudobé ČT. Napínavý, psychologicky věrohodný, dobře obsazený a inteligentní film. Překvapila i hudba Brzobohatého. Už první záběr prozrazoval, že se bude jednat o trychtýř neklidu a nebezpečí. Závěr velmi funkční. Epstein po dlouhé době napsal něco opravdu kvalitního. Děkujeme! Žádná manýra a extravagance. Tradiční český film, který se Bůhvíproč někam vytratil. O třídu lepší, než Labyrint. Kvalitní jako Brainstorm, nebo Operace Silver A. ()

PavelKral

Konečně vidím Jiřinu Bohdalovou v roli, kde tak šíleně nepřehrává... Zřejmě se mi jí na závěr její kariéry podaří vyškatulkovat od Heleny Růžičkové... ()

jouluputilla

Za předpokladu, že si Dan pořídil předplacenou kartu (jejíž číslo ale měl v telefonu Pavel Kříž), měla by její likvidace smysl. Za předpokladu, že Hradec Králové patří do „rajónu“ pražského arcibiskupství (což by měl Strach, který se prezentuje jako katolík, vědět), mělo by přeložení kněze z Hradčan do HK smysl. Za předpokladu, že si cvrček oblibuje rozhled po světě jak kocour, měla by poslední scéna smysl. Za předpokladu, že 80letá ženská dokáže sedět celou noc na kraji postele, měla by následující scéna smysl. Za předpokladu, že strejda gůgl najde v Praze každou kostelnici, měla by ta zápletka smyl. Za předpokladu, že Luisa Beková byla skutečně neteří Květy Galové, mělo by to doplňování rodokmenu smysl. A to se ani neptám po Zučicích a proč Zdeněk Sekora neznal fakta, která Květa doplňovala, například o Miroslavu Gáblíkovi... Snad Bohdalová natočí ještě nějaký smysluplnější film. U tohohle by snad ještě stálo za to předabovat ty nesmyslné texty. Hádek byl do role vybrán nejspíš pod dojmem kobry. To mu docela jde, zůstává mi otázkou, jak dlouho bude trvat, než přidá (ještě po utrápeném Karlu IV.) třetí herecký rejstřík. Jedna hvězda za excelentní výkon hlavní postavy, druhá za jediný klad scénáře - pláče jako jednotícího prvku. 40% P. S. Závěrečné titulky uvádějí, že ty dvě "krásky", které měly vést sbor, byly vlastně sboristky. ()

kiki1

Malý velký komorní film, kde Jiřina Bohdalová a Kryštof Hádek předvádějí herecký koncert. Jiří Strach je zárukou kvality, super podívaná. ()

kaku108

Tento film by si neurizl ostudu ani v kine, v ramci televizni tvorby dle meho soudu patri ke spicce. Presvedcive herecke vykony obou hercu hlavnich roli i propracovany zaver. Zvlaste ocenuji postavu pani Galove, v niz tvurci dobre vyjadrili zranitelnost duchodkyne navzdory jejimu stale dobre slouzicimu intelektu. ()