Idyla

(festivalový názov)

Hororový příběh z malebného horského prostředí, kde se zdánlivě rutinní focení mění v boj o holý život. Amatérské fotomodelka Zina si plnými doušky užívá prostředí módy, večírků a pitek. V okamžiku, kdy se rozhodne přijmout nabídku focení do renomovaného módního časopisu netuší, že jí brzy půjde o život. A nejen jí, ale také dalším kolegům v čele se snobským fotografem Blitzem. Zdánlivě rutinní focení v idylickém prostředí hor se brzy stává noční můrou, práci naruší dva místní psychopati, kteří mají velmi netradiční recept na výrobu brandy. A jedna ze složek receptu je více než nedostatková... (Finále Plzeň)

Dellamorte

Z rodinných dôvodov já Slovinsko ráda. Toto je exluzívny príklad na tamojší žánrovku. Sice okoukaný a príjemne přiblblý ale funkční. Ani ten killer nevypadal tak mohutně divně. Holčiny rozrezané na bloncku a brunet ( podle pravidel ). Ale neva. Nenudilo a familiárna troječka za snahu tomu sekne. ()

kaylin

Snímek „Idyla“ je svým dějem sice hodně podprůměrný, ale to, jak je tenhle redneck horor natočený, se mi prostě líbí. Je to krvavé, je to hnusné, má to docela dobré masky, jen se nesmí zabírat moc zblízka, a je to takové poplatné divákovi, z čehož vyplývá i konec, který dle mého film trochu zabíjí, ale zase ne tolik, aby se mi znelíbil. Alespoň to prostředí je evropské, jinak je film hodně americký. ()

ledzepfan

Jo, je to asi tak stejně blbé jako kdyby to točili češi. Tápající režie, kamera jak z doktora z hor, hudba je cosi bez koncepce jen tak aby to mělo hudbu, herectví bídné, scénář debilní (ikdyž to v rámci žánru není úplně chyba).. Relativně na úrovni jsou masky a triky, jinak je to sranec.. ()

• Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna krátká scéna. (Matared)