Zlomyslná

(festivalový názov)

Kamarádky ze střední Kim, Abby, Feline a nováček Pippa souhlasí s tím, že společně stráví posledních několik dní před závěrečnými zkouškami na odlehlé chatě v Ardenách. To, co mělo být zábavným dívčím víkendem, se brzy změní v živé peklo. Po večírku, na který pozvaly tři kluky z nedaleké chaty zmizí jedna z holek. Kvůli silnému sněžení jsou ostatní dívky uvězněny v chatě. Zdá se, že je někdo pronásleduje. Kolik krutosti může jejich přátelství udržet? (JuniorFest)

Kacitr

Atmosféra je výborná. Tyhle domy/chaty na samotě uprostřed ničeho mám nejradši. Když k tomu sněží a není signál? Sem s tím. Napětí se buduje pěkně. Komu věřit? Nebo jinak...mohou si věřit? P.S. Ale Bully? To nebylo nutný, ne? ()

Untentrauer

Jde to i bez hory mrtvol a hektolitrů krve. Popis filmu by sedl na lecjaký béčkový horor a prvních 20 minut by tomu dle děje i odpovídalo. Ve skutečnosti je to ale perfektní psychologický thriller s temně zasněženou atmosférou. Napínavý děj, který divákovi opravdu do poslední chvíle neprozradí, kdo je ten pešek, co chodí okolo chaty je skvěle dávkován. Rozuzlení a pohnutky jsou pak velmi pěkně zpracovány, člověk přemýšlí nad tím, kdo je ve skutečnosti oběť. Je to opravdu povedený kousek s překvapivým příběhem. ()