Dokumentární film "Rizika pití" nabízí kazuistický pohled na rizika zneužívání alkoholu a způsoby, jakými dnes lékařská obec tyto “hazardní pijáky” sleduje a léčí. Snímek, který analyzuje čtyři stádia spadající do různých částí spektra problémového pití - od tzv. binge drinking, tedy nárazového pití velkého množství alkoholu, až po alkoholovou závislost – nabízí intimní pohled na muže a ženy z různých společenských vrstev, které spojuje jejich boj s alkoholem a jeho škodlivé účinky na jejich tělesné zdraví, vztahy a štěstí. Tyto silné příběhy jsou prokládány poučnými rozhovory s odborníky na závislosti, kteří vysvětlují poruchy spojené s užíváním alkoholu z vědeckého hlediska, stejně jako ohromujícími statistikami o nárůstu alkoholismu a jeho rizicích. Poučný a současně empatický dokument vrhá zlidšťující pohled na závažný, často celoživotní problém se závislostí na alkoholu, a předkládá strategie a možnosti těm, kteří mnohdy doslova bojují o svůj život. (HBO GO)

klukluka

Z počátku jsem tu formu zpochybňoval- a ani teď si nejsem jistej, jestli by se v podobným dokumentu mělo chlastat a chlastat a chlastat, ale jo- pokud to někdo dokouká celý, tak je to o tom, že na začátku se díky alkoholu dobře bavíme, a později nám ovlivňuje, komplikuje a zkracuje život. Okrajově se objevily i náznaky toho, jak negativně chlast zasahuje do životů blízkých. Chlast je svinstvo, všichni to víme, večer nás ale někdo někam pozve a všechna uvědomělost je pryč. Může na tom podobnej dokument něco změnit? Tak snad se kvůli němu aspoň nebude pít o to víc…. P.S.: V souvislosti s tou rozchlastanou mámou tady zazněla zmínka o kontrolovaném pití. To je slepá ulička a ztráta několika let, kdy by se ten nemocný člověk jinak mohl skutečně účinně léčit. Na kontrolované pití nevěřte- nefunguje! ()

emdvojka

Rizika pitia sú sondou do ľudskej duše napadnutou neprekonateľnou túžbou po alkohole. Dokument sleduje životy štyroch ľudí, dvoch mužov a dvoch žien, ktorý každý pije z iných dôvodov a presvedčení avšak z rovnakou túžbou to obmedziť, alebo prestať úplne. Všetkým totiž alkohol strpčuje život súkromný i pracovný. Posledný príbeh ma však naozaj zaujal a naplno odkryl krutosť tohoto ochorenia, ktoré človeka ničí postupne a systematický mu ovládne myseľ ale i telo samotné. Prežívať ozajstne utrpenie z nedostatku alkoholu je vyzobrazené práve na poslednom príbehu a chronologicky i najhoršom stupni alkoholizmu. Určite prínosný a poučný, ale ostávajúci v bežných koľajach, vyrozprávaný zo všetkou úctou k trpiacim touto duševnou chorobou a preto úplne korektný a ničím nešokujúci. Taký je Risky Drinking. ()

chozze008

No dobry , nedokoukal jsem, nic co bychom neznali z vlastniho okoli, zajimave jen pokud chcete vedet jak se chlasta v Americe. Na to ze to je HBO jsem cekal vic. Mnohem lepe (ne to utrpeni, ale spise podbouzeni) to vystihuje parodicka reklama v South Parku - cily na vyrobce alkoholu. Je to asi takhle - x - zaberu o tom jak je alkohol skvelej, jak jsou vsude zensky a rychly auta super party a nakonec tam hodej "pijte zodpovedne" :-). A co a na to troll verbal? Umi vubec anglicky? Neni to cinan? Chce byt presidentem? ()