Frankenstein, MD

všetky plagáty

zdepapepa

Trochu možná neobvyklá, moderní adaptace Frankensteina Mary Shelley s prohozeným pohlavím postav, ale kostra je zachována, některé myšlenky zaktualizovány nebo polidštěny. Mně je ztvárnění optimistické Viktorie Frankenstein od Anny Lore neskutečně sympatické a stejně tak i všech ostatních postav s jejich vztahovými dramaty. Navíc většinu času si seriál vystačí minimalisticky se dvěma zdmi a jedním stolem, přestože je to celé děláno pod záštitou PBS a ne pouze amatérsky. Nicméně plně očekávám, že znalci medicíny se tomu budou nejspíš smát jaké je to nerealistické a neprofesionální. (já se občas totiž bavil nezájmem hlavních postav pracovat v ochranných pracovních pomůckách) Zároveň stejně jako se tomu často děje v sitcomech žánru mockumentary, i tady je ke konci znát odklon od klasického "vlogovacího" formátu a rázem se objevují střihy na další kamery, změna zaostření na osobu v pozadí (když víme, že za kamerou nikdo není) a tak dále. Ano, dá se to snadno překousnout, ale hned se tím ztrácí DIY feel klasických vlogů. Místy tato adaptace taky trpí dost velkou kompresí děje a zejména chování postav se tak stává nelogickým nejen pro neznalé diváky. Zároveň kromě Iggyho skoro nikdo další neřeší, co právě Victoria dokázala. Začátek sledování zde. ()

Časové pásmo bolo zmenené