Nevrlého Trelu, který právě nastoupil na místo šéfa policie v malé horské vesničce, hned čeká první zkouška. Ztratila se kamarádka jeho podřízené. (Netflix)

honajz

Detektivky s nádechem mysteriózna mám docela rád, pokud jsou povedené. Tady mě sice trochu štve kamera, občas by mohla líp rámovat a vytřískat z toho prostředí maloměsta někde v zapadlých horách víc, ale jinak jsme hned hozeni do děje a je na divákovi, aby se co nejrychleji zorientoval, kdo je kdo. A čím víc se zorientovává, tím divnější mu ti lidé tam přijdou. Jen doufám, že ty určité mystické nádechy budou mít nějaké větší opodstatnění, že nepůjde jen o zajímavou kulisu. ()

sochoking

Chlapíka prevelia z polície z Krakowa do nejakej rite sveta, ktorá sa nazýva Sovie Doly a kde každý pozná každého a o každom všetko vie, aby tu robil hlavného šéfa. Z Krakowa nemá bohvieakú reputáciu. Klasicky sa v prvej časti začíname zoznamovať s miestnymi postavami a atmosférou vidlákova. Pred desiatimi rokmi sa tam stala vražda a po toľkých rokoch sa vrah opäť 'ozval'. Na prvú epizodu sa mi to javí veľmi sluľne napísané, presne tak, ako to mám rád, takže štyri hviezdičky na úvod. ()