Hradčanské náměstí v Praze ožilo známými písněmi legendárního českého herce a písničkáře. Záznam open air galakoncertu k 75. výročí tragické smrti geniálního českého písničkáře z Hradčanského náměstí v Praze. Legendárního českého herce a písničkáře Karla Hašlera netřeba dlouho představovat: syn sklářských dělníků, narozený 31. 10. 1879 na Zlíchově, vyučený rukavičkář, herecké zkušenosti získával v kočovných společnostech. V Choděrově herecké společnosti (1897–1898) a v letech 1899–1900 u společnosti Adolfa Dobrovolného. Následovala angažmá v Národním divadle v Brně (1900–1902) a v Slovinském zemském divadle v Lublani (1902–1903). Třináct let působil v Národním divadle v Praze (1903–1915) v tzv. Kvapilově éře, byl ředitelem kabaretů v Lucerně i Rokoku, šéfem Varieté (dnes Karlínského divadla), krátce působil i v Divadle na Vinohradech, byl jeden ze zakladatelů OSA, vlastnil Nakladatelství „Hašlerových“ písniček, deset let působil jako ředitel gramofonové společnosti The Gramophone Co. Ltd., (později EMI) vydávající desky pro HMV. Prodával gramofony, překládal operety, byl občasným dirigentem FOK i divadelním režisérem, stál u zrodu němého i zvukového filmu, sám hrál ve 30 filmech, pro film psal scénáře, hudbu, byl filmovým poradcem, stál u vzniku rozhlasového vysílání Radiojournalu, napsal kolem tří set písniček a desítky básní. (Česká televize)

Marze

Byl jsem přímo na místě a foukal ledový vítr. Proto méně lidí, i když byl vstup zdarma. Písničky hezké, ale chyběli skleníci (interiérová generace Z blijící celé dny něco na sociálních sítích). ()

otík

Na venkovním koncertě jistě panovala hezká (i když počasím studená) atmosféra a tak trochu to přešlo i do televize. Moderátor Rychlý nevadil, skupina Patrola Šlepeto uměla Hašlerovy písně krásně zahrát, pozvaní hosté také celkem slušní, takže určitě spokojenost. Ovšem pro diváky, kteří Hašlera moc nemusí nebo dokonce neznají, spíše průměr. ()

boni

Karel Hašler sice hudebně není můj šálek kávy, ale velmi si ho vážím za jeho činnost, kdy opravdu bojoval proti útlaku, a to v době, ve které ostatní umělci salutovali Hitlerovy, mezitím co on zpíval vlastenecké písně, a také za to, bohužel, zaplatil daň nejvyšší. Jsem si jistý, že co se týče umělců a charakteru, tak jsme možná neměli větší osobnost, ale jedním dechem musím dodat, že kvůli tomu nemůžu tohle vystoupení nadhodnotit, protože sice jsem rád, že se zrovna jemu v takto významném a svátečním čase vzdal hold, leč bohužel naprosto nevhodným způsobem. Když tam přijde (nejen) takový Gregor a začne si upravovat písně pana Hašlera do vlastní idiotské podoby, tak jen potvrdí to, co už o něm víme dávno, tedy slušně řečeno nic pěkného. Jen si tak říkám, že jeho táta při pohledu shůry musí dělat v hrobě salta. Dvě hvězdy z milosti. ()

majky19

Hezký pořad s nádhernými legendárními písničkami Karla Hašlera, které jsou svými texty aktuální v podstatě v každé době a v každém politickém režimu. Proto se není vůbec čemu divit, že Karel Hašler byl nepohodlný takřka v každém politickém zřízení, protože se jako jeden z mála nestyděl ve svých písničkách zpívat pravdu takovou, jaká skutečně byla. Mně se velmi líbilo zejména vystoupení Jarka Nohavici, který byl pro mě zlatým hřebem večera a tím nejlepším, co tento pořad nabídl. ()