Gebrian: Překvapivé stavby

(relácia)
Publicistický / Krátkometrážny
Česko, 2018, 16 min

Míjíme je denně bez povšimnutí a málokdo ví, jak vlastně vypadají uvnitř. Adam Gebrian představuje 15 významných staveb, které stojí tak trochu stranou zájmu, a přitom to jsou skryté perly česko-slovenské moderní architektury. V novém pořadu populárního architekta se jim dostane zasloužené pozornosti i dvojnásobné stopáže, než byli diváci jeho sérií dosud zvyklí. (MALL.TV)

boshke

Nevím, jestli to na Seznamu bylo nedostatkem financí, špatnou dramaturgií či jinými porodními bolestmi, ale Překvapivé stavby v porovnání s Gebrian versus působí opravdu jako o mnoho vyspělejší bratříček. Gebriana jsem žral už na Streamu, takže na Mall.tv logicky pokračuju. Malou pižkou může být poněkud nadbytečné hádání "kde jsme tentokrát" na začátku každého dílu, vzhledem k tomu, že název a umístění stavby je vždy v názvu videa. Jinak všechny palce nahoru... 100% ()

Tom_Lachtan

Znáte ten pocit, kdy o nějakém tématu nevíte vůbec, ale vůbec nic, v tomhle případě ani co je parter, ale někdo o tom dokáže mluvit tak zaníceně, že by vás ho bavilo poslouchat hodiny? Přesně to je případ Adama Gebriana a já se přistihl, že po letech s jeho obsahem nejen že vím co je parter, ale mimo jiné nacházím i zálibu v kvalitní socialistické zástavbě, ó já padouch. Gebrian dělal původně podobný pořad na streamu a na Mall přešel v roce 2018 a pořadu to pomohlo, především kamera je prostě skvělá, většina záběru by fungovala jako reklama na danou stavbu sama o sobě ať už jde o detaily, celky, nebo záběry z drona. Někdy mi jen přijde škoda, že se sem tam neobjeví díl, kde by jako v původním pořadu něco kritizoval, silná je nostalgie po strhání nějakého barákovitého pahnusu, či kokotonážní konstrukce plné tunových a ocelových vifikundací od páně Kotase. ()

Marze

Nejvíce mě zaujalo co mám blízko- Dům Radost na Žižkově , kde jsem nikdy nenarazil na pořádání nějaké akce v místním sále a Ski a Bike Centrum Radotín. V Radotíně jsem skoro vyrostl a jezdí okolo tohoto centra pravidelně na kole, ale o jeho existenci jsem neměl tušení. ()

Lachtaan

Česká videotvorba nutně potřebuje i tu seriózní, dospělou stránku, která na věc půjde zároveň stále tak poutavě, že dokáže zabavit a konkurovat šílenostem, kterých je nejen YouTube plný především. Díky bohu za to, že jsem narazil na tenhle pořad, který mě nejen zaujme a vyplní pár minut volného času, často ale i správně poučí. ()

mcleod

Skvěle natočený a inspirativní pořad o výborné architektuře v Česku, který je podkreslen perfektní hudbou dokonale sedící ke krásné kameře. Adam Gebrian je výborný průvodce, který dokáže skvěle vypíchnout důležité věci a poutavě okomentovat krásné stavby. Spousta dílů mě nadchla, spousta mi vyrazila dech svou krásou, ale stejně mě jako patriota nejvíc potěšil tento díl... https://www.mall.tv/gebrian-prekvapive-stavby/poutni-kostel-sv-jana-nepomuckeho-na-zelene-hore :-) ()

tančísvlky

Jedna záležitosť čo zaslúži ocenenie. Tento človek ukazuje skvelé a moderné stavby čo tento svet obklopujú. Len ťažko je niekedy nájsť kvalitné veci a snímanie (obrázky) čo to umožní... ()