Slasher

Tak bohužel musím říct, že spolu s tím, jak právě pozvolna procházím původní "serlingovskou" sérií z let 1959/60 a ta vesměs zaujme nápady i kouzelností, tak tady první díl nejnovějšího rebootu moc nefunguje a spíše mě úspěšně odradil těšit se na všechny další. Vlažný průměr, který neosloví žádnou vlastní silou, originalitou, kde ten dojem připosere hned intro sekvence a vypravěčský Jordan Peele působí napůl strojeně a komicky. Přitom sakra, pilot má vnadit a tasit jednu z nejlepších karet, ne? Snad se z toho pro dnešního diváka nevyklube jen bezpohlavní americký pokus o BLACK MIRROR... (pozadí) ()

Vabr

Kamerově hůře zvládnuté a herecky docela také. Působí to na mě jako nějaký short film z Youtubu. Moc dlouhé, mohlo to být o dost kratší. Nevím, nějak se mi ta kombinace komedie a mizení lidí nehodí. Podle mě by bylo o dost lepší, kdyby to bylo jen o tom, že lidi se baví jen nad tím, když někdo někoho pomlouvá a uráží. Sice by to bylo jednoduché, ale bylo by to kratší, lepší a zajímavější. Čekal jsem ten konec. Jen mě naštvalo, že skončil šťastně. Vadí mi zde Jordan Peele a jeho mluvení. Nehodí se mi tam a působí to blbě a celkem mě to otravuje. Celé to působilo moc dlouze a tak nijak. Horší 3 hvězdy. ()

Anderton

Prvá časť návratu po rokoch ide v čisto mysterióznej linke bez zásahu sci-fi, ale i keď, ako sa to vezme. Scenár sa snaží naviazať na pôvodnú myšlienku o obyčajnom človeku v neobyčajnej situácii a ak je to možné, využiť cynizmus a chybujúceho hrdinu potrestať. Ibaže si viem predstaviť, že ako dvadsaťminútová anekdota by to fungovalo lepšie a myslím si že viem, v akom momente by skončil Sterling a nebolo by to určite zlé rozhodnutie. ()

kiddo

Aktuální debata o etičnosti moderního stand-upu, a že by možná nemusel stát na šíření zaprděných stereotypů o ženských a minoritách (nebo na fňukání extrémně křehoučkých alfa samců, kteří nejsou schopní ustát, že je někdo na Twitteru poslal do prdele), je sice vynikající námět, ale zasloužil by si lepší zpracování než vykradením Zápisníku smrti a formulací falešného dilematu, že buď můžeme mít nemorální přízemní komedii, u níž se lidi míní posrat smíchy, nebo politickou angažovanost, po níž nikdo ani nevzdechne. Jak to prošlo základní debatou o konceptu, když George Carlina z existence ještě nikdo nevymazal, fakt netuším. ()