Život je jeden

• Francúzsko Life is One
Francúzsko, 2016, 52 min

Réžia:

Patrick Rouxel

O návratu tří malajských medvíďat do volné přírody. Tento příběh se odehrává na ostrově Borneo. Vypráví o návratu tří mláďat stále ohroženějšího druhu medvěda malajského do jejich domova – indonéské džungle. Dobrodružství tří sirotků, kterých se ujal ošetřovatel, staral se o ně a také je natáčel. Někdy před kamerou zapózoval s nimi – určitě si chtěl uchovat památku na všechny ty šťastné dny, které spolu prožili. (Česká televize)

Marze

Žánr horror s napětím zničeného životního prostředí v pozadí. . Vrchní predátor planety homo sapiens sapiens se rozhodl kvůli pastvinám, populačnímu růstu a rentě vykácet prales na Borneu v Malajsii a samaritáni se starají o medvědí a orangutaní sirotky. Náš druh je prý nejagresivnější v historii planety. V naší milionové historii jsme žili s minimálně se čtyřmi příbuznými druhy (např. neandrtálci), kteří byli za záhadných okolností vyhubeni - kýmpak asi?). Naštěstí jsme vynalezli něco jako socializaci mláďat, takže už nevychováváme velitele koncentračních táborů. A nejnověji ekologickou výchovu díky níž zmizí Amazonský prales až za dvacet let. Štvala mě ta kolovrátková melodie. ()

subic

Tvl to mě skoro dostalo. Pak když ke konci nějaký starší medvěd roztrhal toho malého, tak jsem chtěl skoro brečet, jako kdyby mi bylo 5 let. Velká krása tu je v jednoduchosti dokumentu. ()

darkrobyk

Krásné, dojemné a mrazivé současně. Džungle plná života - hmyz, ještěrky, hadi a...taťka orangutan. Jedny z nejkrásnějších záběrů jsou hrátky orangutana s dospívající medvědicí, hned potom kočkování se dvou medvíďat v džungli. Naopak opička s kovovým obojkem na řetězu patří k těm nejsmutnějším. ()