Zvláštní objev přiměje dva mladé lidské prince, aby se spřátelili s elfí bojovnicí a společně vyrazili najít pro svou zemi mír. (Netflix)

Recenzie používateľa karl173 k tomuto seriálu (3)

Book 1: Moon (2018) (S01)

Příjemný fantasy seriál, který sice cílí spíše na mladší publikum, přesto dokáže zaujmout i dospělého diváka. Co mě nejvíce zaujalo jsou zajímavé postavy a svět. Sice z něj velmi často čiší jakási šablonka fantasy žánru a je také cítit že autoři chodili pro inspiraci i jinam, ale v dnešní době to už není nic překvapivého. Důležité je, že se povedlo všechny ty nápady hezky napasovat k sobě a jako celek to funguje. Také se tu daří lákat na další díly, jelikož si tvůrci neodpustí na každém konci epizody zajímavý cliffhanger. Seriál není bez chyb a sem tam se postavy chovají celkem předvídatelně, ale co by jste čekali od seriálu, který je věkově doporučený už od 7 let. Nicméně jako rodinné fantasy rozhodně mohu doporučit. 75% ()

Book 2: Sky (2019) (S02)

Děj pokračuje tam, kde v první sérii skončil a pokračuje tak výprava do Xadie a v království se dějí věci, jako by vypadli z oka Hrám o trůny. Ono to vlastně skoro je jako Hra o trůny, jen dělané tak, aby se na to mohli dívat i ti mladší. Seriál si drží stále stejnou laťku kvality a dějově je stále zajímavý. Přesto je čím dál více předvídatelný a už nenabízí tolik překvapivých momentů. Ale pro ranní sledování u snídaně to stále bohatě stačí. 70% ()

Book 4: Earth (2022) (S04)

Tato série měla díky pauze čas na to, přijít s něčím větším, ale místo toho se vrátila v dost unaveném stavu... ()