Ponorka

Nemecko, (2018–2023), 28 h 6 min (Minutáž: 45–62 min)

Predloha:

Lothar G. Buchheim (kniha)

Vicky Krieps, Pit Bukowski, Julius Feldmeier, Joachim Foerster, Leonard Kunz, Ben Münchow, Leonard Scheicher, Rick Okon, August Wittgenstein, Rainer Bock (viac)

Seriál Ponorka, sa nechal inšpirovať knižnou predlohou rovnomenného románu Lothara-Günthera Buchheima a nemeckým filmom režiséra Wolfganga Petersena z roku 1981. V ôsmich častiach nás zavedie do obdobia druhej svetovej vojny, do hlbín Atlantického oceánu, v ktorých bude štyridsať členná posádka ponorky zvádzať neúprosné boje v drsných podmienkach. (RTVS)

Recenzie používateľa strachon k tomuto seriálu (2)

Season 2 (2020) (S02)

Drama na moři dobré, newyorská linka příjemně osvěžující, i když děj na francouzském pobřeží byl spíš trochu otravný. ()

Season 3 (2022) (S03)

Chci věřit, že slabší dojem oproti předchozím řadám má na svědomí skutečnost, že tuto jsem sledoval s českým dabingem. Ten dělal seriálu hodně špatnou službu jednak nevhodným obsazením některých postav, jednak špatným vyladěním (až moc zjevně studiového) zvuku. Jinak děj celkem dobře navazoval na předchozí řady, příjemným osvěžením byl přesun části příběhu do Portugalska. Celkově na televizní produkci stále dost slušné. ()