Taylor Swift - Wildest Dreams

(hudobný videoklip)
Krátkometrážny / Hudobný
USA, 2015, 4 min

hansel97

Po příšerném Bad Blood výborný klip. Taylor celkově mám radši, když je prostě romantička s nádechem country, taková jaká je. A nehraje si na něco jinýho. Shake It Off i Bad Blood jsou chytlavý, ale není to ona a ty písnička rozhodně nedosahují kvality jako většina pomalých od ní. Nádherné záběry a i "příběh" je poměrně fajn. ()

kingik

Ach, ta slečna Romantika. Dejme tomu, že v tomto případě příjemně neoplodněná, krásně kýčovitá. Zaláskovaný pár, savana, zapadající slunce...je to sen, není to sen. Taylor Swift slibovala píglovačku s mladým Eastwoodem, ale samozřejmě by to kazilo dobré mravy, takže si musí vystačit se zasněnými pohledy a lvem v zádech. V klipu právě sekvence s králem zvířat, který zpěvačce dýchá na záda, je nejzajímavější. Klipový specialista Joseph Khan se pustil do výpravného klipu. Razantně přeřadil z futuristického designu minulé zakázky na dobrodružné prostředí plné africké fauny, kdy se se zpěvačkou ocitáme v jakési Zlaté éře třicátých let. Ano, všiml jsem si, že zpěvačka umí procházet razantními proměnami prostředí ve svých klipech, stejně tak jim umí uzpůsobit svůj zevnějšek. Nyní jsou to lokny a retro móda. Razantní prostřihy na exotické zvířectvo se poměrně zbytečně nahromadily, má to poněkud rušivý ráz. Taylor Swift odložila někam svůj sex-appeal, neb mně nepřišla sexy, jako v jejím předchozím klipu "Bad Blood", na který tenhle její počin nemá. Ona ta romantika je sice hezká věc, ale nic se nemá přehánět. Kvality písničky představují nadstandardní ukázku tvorby interpretky. První poslech neupoutá, výrazně obrazová podoba písně zařizuje mnohé, i když jsem oslněn nebyl, daly se pod africkým sluncem trávit příjemně kýčovité okamžiky. A s Taylor. 60% ()

• Obsazení Scotta Eastwooda lze brát nejspíše jako cílený záměr vzhledem k jeho výrazné tělesné podobě s jeho otcem, který je obecně vnímán v americké kultuře jako poslední mohykán hollywoodské produkce. Především je to jeho cynický pohledech na Taylor Swift (à la Drsný Harry, 1971) s užitím motivu džungle, ale mj. i v letecké scéně, ta je vysloveně narážkou na vůbec první cameo roli jeho otce ve filmu Tarantule (1955), kde si také střihl roli pitola, kterému není skoro vůbec vidět do tváře. (Antal89)