Martial Universe

• Čína Wu dong qian kun (viac)

jarah

Som v rozpakoch čo mám v tomto seriáli vyzdvihnúť a čo kritizovať. Seriály s témou záchrany sveta, wuxia, xianxia ma bavia. Baví ma aj talentovaný a sympatický herec Yang Yang a mnoho ďalších, pretože obsadenie je znova výborné. Napriek tomu mi tam stále niečo vadí. Štyridsať epizód sa pokojne dalo zhutniť do dvadsiatich. Niektoré pasáže som preskakovala aj o celé minúty a zistila som, že som vôbec o nič neprišla. Príbeh má dobrý zámer, dej sa nesústreďuje iba na pár lokácií, ale stále sa presúva. Vedľajšie osoby sú zaujímavo vykreslené a dokonca sa aj rozvíjajú, ale... no neviem. Možno iba príliš porovnávam so seriálmi, ktoré sú u mňa skoro bezchybné. Uvidím, čo prinesie druhá skrátená séria. Aktualizujem po zhliadnutí druhej série. Je rozhodne dynamickejšia, akčnejšia, lepšie "ošetrená". Yang Yang s briadkou je neodolateľný, nečudujem sa, že po ceste kosí srdcia dievčat. Efekty sú v druhej sérii vydarenejšie, už to nie je akoby človek sledoval niečo na spôsob Fantaghiró. Dobro víťazí nad zlom, nastáva rovnováha, ale nie zadarmo. Tak, ako to na svete funguje. To mi však nestačí na zmenu hodnotenia. Ostávam pri štyroch. ()