Nočné mory z temnôt

• Česko Noční můry z temnot (viac)

V opustenom dome úplne na konci mesta nájde partia tínedžerov knihu, ktorá je strašnejšia než čokoľvek, čo si kedy dokázali predstaviť. Zanechalo ju tu mladé dievča s hrozivým tajomstvom ešte pred tým, než samo bez stopy zmizlo. Starobylá kniha je plná desivých príbehov a ešte desivejších monštier, ale nie je tak úplne na čítanie. Kniha naopak číta toho, kto s ňou príde do styku. Prečíta jeho najväčšie nočné mory, napíše z nich príbeh a začne ho rozprávať a odvíjať aj v skutočnom živote. A to vrátane hrozivých príšer. Partia tínedžerov sa dostala na miesto neobvyklého zla. Nemali túto knihu nikdy otvárať a mali včas utiecť. Neutiekli. Preto teraz musia čeliť svojmu strachu, nočným morám a desu, ktoré ich prišli zabiť. (Bontonfilm SK)

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Příběhy léčí. A ubližují. Opakujte je pořád dokola, a je z nich realita. Dělají z nás to, co jsme. Já se o tom přesvědčila během posledního podzimu našeho dětství." Není to ani děsivý, ani vtipný. Omladina z 60. let odnese magickou knihu ze strašidelného domu, kde se dříve odehrála nějaká tragédie. Magickou knihu, která sama píše příběhy. A to ty, jež se teprve stanou. K vidění zde je oživlej strašák, dívka s pavouky na školních záchodech a různé neděsivé příšery. Dlouho čekáme než něco začne. A když začne jakoby už jsme to viděli dříve a lépe podané. - 30%. ()

Dailon

Po shlédnutí traileru jsem se na film velmi těšil. Bohužel, zklamání je na místě. Měl jsem možnost vidět partu náctiletých, nepříliš dobrých herců. Herci chtěli zřejmě být i humorní, k čemuž bohužel nedošlo. Jednoduchá zápletka, na které není co zkazit mne neoslovila a v půlce filmu jsem odvracel pozornost. Film jsem dokoukal, ale rozhodně nic, co bych si pustil znova, ani jako kulisu k práci. Dávám 25% ()

BigJohn02

Takový nedomrlý horůrek pro děti. Haranti nijak zvlášť sympatičtí, příběh sice poměrně dobrý, ale vázlo zpracování. Milá atmosféra konce 60. let na americkém vidlákově sice potěší, ale shazují to příšerky, které se zase tak moc nepovedly - speciálně bílá baba vypadá dost komicky. ()

Vlad

Kedze sa jedna o horor pre deti tak 4*, na halloweensky vecer pre celu rodinu ako stvorene! Tridsiatnici, ktori tu rozdavaju po 3* a menej by sa mali zamysliet, ci sli na spravny film a kolko hororu sa da napchat do PG-13. Ale ked tu nejeden odbornik ani nerozozna 60s od 80s, tak co ineho ocakavat... Osobne son vdacny za zvoleny koncept, pretoze strasidelnych filmov vhodnych aj pre detske publikum nie je vela. ()

Ron_F

Včera jsem koukal na horor „The Curse of Halloween Jack“ a vedle něho by si „Noční můry z temnot“ zasloužily nominaci na Oscara. Bohužel první zmiňovaný film je takové dno kinematografie, že vedle něj by si tu nominaci v podstatě zasloužil jakýkoliv film. Nebo-li ani „Noční můry z temnot“ mě příliš nepotěšily. Krom jednoho herce, který byl sexy a hezky se na něj koukalo, to nestálo za nic. Potenciál to mělo. Motivy, proč duch jednal, jak jednal, byly dobře vymyšlené, ale jinak byl děj nudný, vleklý, bez napětí, bez krve, spíše horor pro náctileté, který by mohli klidně dávat v TV odpoledne. To, že jsem se nebál ani trochu, je prostě u hororu malinko problém. ()

gggggg

Celkom milé, ničím neurážajúce, celkom slušne technicky spracované, pekný námet aj dobové zaradenie deja. Bohužiaľ, vytknúť musím drobné chyby, ktorých bolo vo filme neúrekom a ktoré až moc bili do očí. ()

Del Toro konečně na chodníku slávy

Del Toro konečně na chodníku slávy

08.08.2019

Oscarový režisér a scenárista Guillermo del Toro (Tvář vody, Purpurový vrch, Hellboy) byl po letech práce ve filmové branži konečně poctěn hvězdou na hollywoodském chodníku slávy na Hollywood… (viac)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

15.07.2019

Milí filmoví fandové, právě byl spuštěn zvýhodněný online předprodej vstupenek na 8. ročník Filmového víkendu ČSFD.cz. Letošní ročník setkání filmových nadšenců poběží od pátku 9. do neděle 11. srpna… (viac)