Nachádzame sa v roku 1914, Taliansko sa chystá vstúpiť do vojny. Komunita mladých severoeurópanov našla na ostrove Capri ideálne miesto pre svoje skúmanie života a umenia. Ostrov však má svoju vlastnú a silnú identitu, stelesnenú v mladej pastierke kôz Lucii (Marianna Fontana). Film rozpráva príbeh tohto dievčaťa, ktoré sa vďaka túžbe po slobode dokáže odpútať od rodiny a pričleniť sa k záhadnej komunite vedenej maliarom Seybuom (Reinout Scholten van Aschat). Jedinečný ostrov Capri je na začiatku dvadsiateho storočia ako magnet priťahujúci každého, kto cíti túžbu po ideálnom svete, podobne ako Rusi, ktorí sa tu ako vyhnanci pripravujú na revolúciu. (MittelCinemaFest)

Arsenal83

"Skupina mladých lidí nalézá ideální místo pro poznávání života a umění." Tak to ma poser, ono skupina naháčov robí nejaké výpady na skale smerom k slnku, nikto nič nehovorí a z diaľky ich pozoruje pastierka kôz v šatke. Zaujímavé umenie veru. Ale tak ostrov Capri bol známy už za Rímskej ríše ako ostrov neresti, kde si cisár Tiberius zriadil palác orgií a kde zaučal aj mladého Caligulu. Keby bol film o týchto dvoch pánoch, bolo by to iste vzrušujúcejšie. ()