Tři Vandráci (Pavel Liška, Honza Révai a Hynek Bernard) si usmysleli, že se vydají za dobrodružstvím na vlastní pěst, aniž by věděli, co je čeká. A to ve všech směrech. Vybavili se kamerami, foťáky, dronem a spoustou techniky na zálohování dat a vydali se napříč střední Amerikou na vlastních motorkách, aby poznali místní kulturu, dotkli se historie indiánských legend, zažili nečekané. A mnohem víc. Nejsou to badatelé, motorkáři ani cestovatelé. Vandrování světem je prostě opravdu baví a doufají, že bude spolu s nimi bavit i vás. (TV Prima)

Recenzie používateľa Frajer42 k tomuto seriálu (8)

Epizoda 1 (2018) (E01)

V podstatě pokračování "Moto cestou necestou". Nesmírně zajímavá panamská destinace, sympatická trojice a hlavně nekončící pohoda a příjemná nálada vyzařující z každého záběru. Kluci si svoji cestu evidentně umí vychutnávat plnými doušky. Přes den dobrodružství a poznávání jiného světa a večery hezky u ohýnku a poznávání místních lihovin. Co víc si člověk může v životě přát? Hned bych se přidal. ()

Epizoda 2 (2018) (E02)

Zlatým hřebem byla rozhodně nádherná noční kostarická džungle, kde se klukům podařilo natočit skutečně exkluzivní záběry, takže z diváckého hlediska asi ani tolik nevadí, že jim zbytek Kostariky propršelo. I z toho mála bylo vidět, že je to skutečně další nádherná země.Uvidíme, jak dlouho si členové výpravy dokážou udržet pozitivní náladu, než si začnou vzájemně lézt na nervy. V tomto ohledu je rozhodně profesionální herectví velkou výhodou. ()

Epizoda 3 (2018) (E03)

Další zastávka v Nikaragui, krásné zemičce, kde lidé nemají dle této epizody snad vůbec nic. Nemají příliš vymakanou gastronomii (prasečími kůžičkami bych teda rozhodně pohrdl), nemají vodopády, ale nemají ani problémy. Návštěva v místní vesničce pohladila po duši i takhle přes kameru. Věřím, že přesně pro tyhle momenty kluci žijí a cestují. Celkově prozatím působí tento dokument velice příjemně. ()

Epizoda 4 (2018) (E04)

Musím říct, že obdivuji, že si kluci stále nelezou na nervy při takhle malé a těsné výpravičce. Obzvlášť po průjezdu oblastí, kde postupně ubývá krás přírody a přibývá drogových nešvarů v pozadí, které dotvářejí obraz a atmosféru daných zemí. Není tedy nouze o nějakou tu mrtvolku u krajnice nebo překážku na silnici, tudíž je stále důležitější, umět se zaradovat z nějaký příležitostných drobných radostí, které před ně cesta postaví. Nejvíce z celého dílu mě rozhodně zaujal Goťák v Salvadoru. Toho bych tam opravdu nečekal. ()

Epizoda 5 (2018) (E05)

Ještě pár dílů a budu plynule hovořit španělsky. Rozdělení v Guatemale bylo vynikajícím krokem, ke krásné prezentaci toho, že pokud chce člověk cestovat, tak si cestu ze všeho nejvíc užije a vychutná sám, a to nejenom proto, že je krajně nepravděpodobné, že by člověk začal lézt na nervy sám sobě. Guatemala je jako další země této výpravy. Z návštěv venkovu je cítit pohoda a spokojenost, protože čím méně toho lidé mají, tím jsou šťastnější. Naopak v rámci měst je cítit ve vzduchu určité napětí a závan kriminality, kterou do zemí přitáhl především ilegální obchod s narkotiky, ale to by bylo téma spíše pro jiný pořad. Jsem rád, že se kluci zaměřují na to krásné a pozitivní, čehož je v daných zemích dostatek. ()

Epizoda 6 (2018) (E06)

Kluci se ukázali v Mexiku a hned byl díl na zážitky bohatší, než bývalo zvykem. Kluci si splnili svoji občanskou povinnost a vyzkoušeli jestli mají Mexičanky podobné vagče, jako mají ženy u nás doma. Poté se ráno plynule zapotápěli zase v jiném typu jeskyní, tentokrát v těch neživých. Došlo i na nejděsivější noční zážitek v dějinách cestopisných dokumentů. V samotném závěru se nechali kluci omámit tamními drogami v místním očistném rituálu, což musel být opravdu luxusní zážitek. I po šestém dílu kluci vůbec nenudí. ()

Epizoda 7 (2018) (E07)

Další sonda do ráje na zemi, kde 8leté děti protáčí v herně válce a 12leté děti vedou pohlavní život (v lepším případě s dalšími dětmi), který zpravidla končí zplozením dalších dětí. Chápu, že se kluci snaží tomu nehezkému kriminálnímu pozadí vyhýbat a soustředí se na své cestě pouze na to krásné. Vlastně projíždějí Střední Ameriku s růžovými brýlemi, což mi osobně až tak zásadně nevadí. Člověk se raději koukne na skotačení s s posledními lakandonskými šamany a dětinské blbnutí v křišťálově čisté vodičce, než aby si poslechl depresivní příběh celoživotně znásilňované ženy. To, že rapidně ubylo pokládání třech otázek na kameru zřejmě nebude jev náhodný. Lepší tři kousky. ()

Epizoda 8 (2018) (E08)

Milé zakončení milého seriálu. Mimořádně informativní díl, ve kterém se divák dozví, že není moudré se ožrat den před výstupem vysokého kopečku z patoku z agáve. A také zde člověk uvidí hmyz, který je v naších luzích a hájích poněkud vzácný a v poslední době jej lze zahlédnout snad pouze na sociálních sítích. Ano, samozřejmě mluvím o motýle. Kéž by se u nás našel nějaký spasitel, který by chtěl vrátit Česku motýle. Kluci jsou stále v použitelném věku, takže se budu těšit na další výpravičku. Liškovi s Révaiem to spolu svědčí a člověk jim i rád promina i nějaké ty společné večerní anální rádovánky. ()