Bažina

Poľsko, (2019–2023), 15 h 11 min (Minutáž: 48–61 min)

Réžia:

Jan Holoubek

Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, Magdalena Walach, Zofia Wichłacz, Agnieszka Żulewska, Ireneusz Czop, Piotr Fronczewski, Gabriela Muskała (viac)

V polském městě na začátku 80. let najdou zavražděnou prostitutku a vedoucího mládeže. Policie ale s případem zachází tak, že vzbudí podezření dvou novinářů. (Netflix)

Recenzie používateľa Kozlowski8 k tomuto seriálu (2)

Rojst (2018) (S01)

Ze strany policie nepřesvědčivé vyšetřování dvojnásobné vraždy v lese na okraji polského maloměsta v 80. letech minulého století je impulsem pro dva novináře z místních novin, aby se v přípasu začali šťourat a postupně odkrývat smrduté bahno, kterým je zaplaven nejen místní les, ale hlavně společnost... Více linií příběhu, jejichž propojení bylo ale trochu kostrbaté a některé souvislosti nedostatečně vysvětlené, což padá na vrub horšímu scénáři. Jinak ale velice solidní a poutavé vyprávění s dobře vystavěnou atmosférou komunistických 80. let v Polsku. 65 %. ()

Bažina 1997 (2021) (S02)

V druhé sérii se posunujeme o třináct let. Píšou se 90. léta 20. století, jsme ve stejném městě a bahno je nyní nejen v přilehlém lese, ale díky povodním také v ulicích - a je stále i ve společnosti. Znovu se setkáváme i s většinou hlavních postav a poznáváme i dvě nové - lesbickou policistku a jejího koktavého kolegu. Děj je tentokrát ještě členitější a pestřejší, když se, kromě pátrání po zmizelém synovi místního podnikatele, vyšetřování smrti dvanáctiletého chlapce a protržené hráze, více vracíme do temné minulosti města, spojené s rokem 1945. Druhá série mi přijde scénáristicky preciznější, je poutavější a má větší spád. Proto u mne oproti té první vyskočila na 4*. 75 %. ()