Mladý, čerstvě vystudovaný režisér Krameš (D. Prachař) přijíždí do oblastního divadla a těší se, že konečně bude pracovat. Chystá se připravit Romea a Julii, která mu byla slíbena. Jeho představy ale brzy vezmou za své. Ředitel (V. Krška) mu namísto klasiky nabídne hru současného autora. Je to psavec, už mu několik her odmítli, a teď se to chystá odmítnout i režisér Krameš. Jenže nemá šanci. Když se s autorem (O. Brousek) sejde, dozví se, že si s hrou může dělat, co chce. Setká se s intrikami hereček, které usilují o roli, s ředitelovými preferencemi při obsazování, různými potížemi při nastudování a jinými překážkami… (Česká televize)

sator

Podprůměrná, laciná televizní inscenace, která se snaží těžit z atraktivního prostředí divadla, a perestrojkou povolené kritiky... Příšerně hrají i dobří herci.. ()

slunicko2

Docela výstižný popis doby i mravů. 1) Život přináší nejrůznější rány. Toto je například elektrický proud, praví otec synkovi, když mu strká prstíčky do zásuvky. Událo se to v proslulém Renčínově kresleném vtipu a celá věc by mohla dobře fungovat jako základní charakteristika naší televizní inscenace._____ 2) Hra na mě působí nadčasově, mnohé zobrazované problémy si umím představit i v současnosti. Dnes by ovšem ředitel nepoklonkoval soudruhům, ale zřizovateli, sponzorům a mecenášům._____ 3) Úroveň snižuje povrchní nastudování připomínající epizodu ze současných nekonečných seriálů. Ale i tak jsem se docela bavil. ()

Hombre8

Mírně nadhodnocuji. Nepříliš známá, ale o to lepší inscenace mapující poměry u divadla na sklonku éry soudruhů na příběhu začínajícího režiséra. Soudruzi zmizeli (resp. se již tak netitulují), poměry zůstaly. Zmrdi Forever! ()

milos.bradik

Dobře ukázané fungování instituce za minulého režimu a nejde jen o divadlo. V čele instituce je kariérista, kterému posluhují pochlebovači a který zvýhodňuje své věrné a svou rodinu a proti kterým stojí ti, kteří chtějí něco změnit, ale změnit něco v tomto systému je vlastně nemožné, je možné se jen přizpůsobit nebo odejít. Výborný výkon Gustava Opočenského. Krásný a výstižný byl i výrok "Soudruzi! Soudruh přijel!" ()