David Prachař v televizním filmu, jenž navazuje na hru Pot, lesk a potlesk. Původní televizní hra z divadelního prostředí mapuje řadu problémů, jimiž byla před listopadem 1989 poznamenána divadelní tvorba. Mladý režisér (D. Prachař) a kolektiv herců, absolventů DAMU, dostává příležitost, aby na nově zřízené poboční scéně oblastního divadla nastudoval experimentální autorské představení – hudební komedii Napoleon Bonaparte. Přes divácký úspěch premiéry dojde k zásadním námitkám proti ideové podobě hry a je z repertoáru stažena… (Česká televize)

totleben

Tento vlastně druhý díl,který navazuje na Pot,slzy...se zdá lepší mj. v tom,že začíná být aktualní i v dnešní době.Dobrý M.Vašut.Hraje zde i mladá Simona Vrbická /slušelo jí to/,ale není to nikde uvedeno ani na jejím profilu CSFD.CZ. ()

sator

Co jsem napsal pro první část platí i zde... Podprůměrná, laciná televizní inscenace, která se snaží těžit z atraktivního prostředí divadla, a perestrojkou povolené kritiky... Příšerně hrají i dobří herci.. ()

slunicko2

Volné pokračování inscenace Pot, lesk a potlesk nepřináší nic nového. Stále stejné situace, stále stejné problémy a tudíž i stále stejné hodnocení. ()

Hombre8

Dílko natočené jako druhý díl Potu, lesku a potlesku je již natočené po převratě, což mu dodává větší angažovanosti a tím pádem ubírá kvality. ()