Kolonie Thea je vysněným místem každého člověka, který něčeho lituje natolik, aby chtěl nový začátek. Ať už jste gangster, podvodník, doktor nebo outsider, v kolonii to nikoho nezajímá, pro Theu jste novým člověkem, který získal čistý štít. Miliony lidí raději zahodilo vlastní život a odletělo skrze vesmír za novým životem. Cesta je o to víc populární, že se o nic nemusíte starat a celou cestu v klidu prospíte za dozoru posádky. Problém ovšem nastane ve chvíli, kdy se část kolonistů probudí předčasně během cesty na liduprázdné lodi, bez jakékoli odpovědi na to, co se stalo. (UncleMorty)

Recenzie používateľa Martrix k tomuto seriálu (8)

The Road Not Taken (2018) (E01)

Andersonův návrat k tomu, co umí nejlíp...první epizoda evokuje (především atmosférou) Horizont událostí. Ale téměř jistě půjde o klasický příběh...zavřete partu lidí do uzavřeného prostoru, šupněte k nim potvoru, zamíchejte a nechte dusit. Taková Věc, ale ve vesmíru. Flashbacky, které zatím představily první postavu, jsou překvapivě v pohodě, takže si dovolím mírný optimismus. Řemeslně dobře udělaný, přímočarý sci-fi, hororový seriál, příjde v pauzách Expanse vhod. ()

Bright Star (2018) (E03)

No, nevím co by si kdo představoval. Srovnávat všechny sci-fi seriály s Expanse je hloupost. Origin má skvělou atmosféru a tvůrcům se daří držet diváka v napětí. Ano, moc originální to není a zpravdila se stane to, co by člověk čekal. Ale kupodivu to nevadí, protože i tak dává konání postav smysl. Jak už jsem psal...je to taková ta hra v uzavřeném prostoru, kde víte, že je tam s vámi i potvora, ale nevíte kdo ji v sobě má a co vlastně chce. A byť je to trochu ohraná písnička, v Origin mě to baví. Díky flashbackům se nejen dozvídáme víc o postavách, ale v této epizodě vidíme i co se stalo nedávno před tím, co ukázal první díl. Jsem spokojený...nic lepšího teď mezi hvězdami neuvidíme. ()

God’s Grandeur (2018) (E04)

Opět epizoda s velmi dobrou atmosférou, flashbacky stále fungují a nebýt posledních pěti vteřin, asi bych dal i plný počet. Jenže scénáristi si vše velmi zjednodušují, takže přestože vše vypadá pěkně a probíhá bez zaškobrtnutí, některá důležitá rozuzlení působí lacině. I proto v hodnocení najdeme třeba jen jednu hvězdu...někoho to prostě vytočilo na max. ()

Remember Me (2018) (E05)

Trošku slabší epizoda, ale i když není těžké odhadnout co se bude dít, pořád se člověk nenudí. ()

Fire and Ice (2018) (E06)

Poměrně nudný díl představí další postavu, kterou je zbuznatělý podvodník z Německa. Jeho příběh je nudný a protože se nic zásadníh nestane ani na lodi, je zatím tato epizoda jednoznačně nejslabší. ()

Funeral Blues (2018) (E08)

Ne že by v předchozích epizodách nebyly logické chybky, ale plně to vynahrazovala atmosféra a zajímavé postavy. Pohřební Blues byla fajn díky flashbackům postavy, kterou skvěle ztvárňuje Felton, ale jakmile dojde na odhalování kdo má v sobě potvoru, dostává logika pěkně za uši. Všichni ví, jak mají co používat, postavy se chovají jinak, než by se člověk v reálu choval... . Je to obrovská škoda, ale i tak se zájmem sérii dokoukám...bylo to tak dobře rozjeto, že toho teď nechat nejde a s trochou štěstí...snad to celé neznehodnotí poslední tři epizody. ()

A Total Stranger (2018) (E09)

V prvních epizodách čelila parta neznámých lidí hrozbě nákazy mimozemským parazitem. V těch dalších se k této hrozbě přidal strach a nedůvěra. A v té předposlední, aby toho nebylo málo, přibude další hrozba. Ale od první epizody se z party neznámých, staly díky flashbackům pěkně vyprofilované postavy. Pro diváka to znamená, že se může nejen dohadovat, která postava má potvoru v hlavě, ale může spekulovat o tom, jestli je potvora tak fikaná, že přivede svého hostitele ukázat mamince a tatínkovi domů...do ufounova. Tento scénáristický twist přišel v pravý čas; tímto se mimojiné otevírají další vrátka pro případná pokračování, kterým bych se ani nebránil. ()

I Am (2018) (E10)

Tuctové, ale nijak zvlášť urážející finále, které bohužel doplácí na to, že tvůrci vyměkli a pointou se tak stalo, co dělá člověka člověkem. Ta konstrukce ohledně kompatibility mimozemského(asi) parazita a člověka, stojí na chatrných základech, stejně jako způsob, jakým se někdo pokoušel "vyčistit" loď od nákazy. Je to škoda, ale pořád jsem rád, že se podobné projekty dělají. ()

YouTube spustil přehrávání filmů s reklamou

YouTube spustil přehrávání filmů s reklamou

20.11.2018

Služba YouTube Premium začala umožňovat uživatelům zdarma přehrání nejrůznějších filmů s podporou reklam. Pilotní program zahrnuje zhruba stovku filmů, mezi nimiž jsou například Terminátor, Rocky,… (viac)