The Tokoloshe

• Južná Afrika Repression (pracovný názov)

Kvôli nedostatku financií začne Busi (Petronella Tshuma) pracovať ako upratovačka v zapadnutej nemocnici. Jej najväčším snom je priviesť do mesta aj svoju sestru, takže si odkladá všetko, čo zarobí. V nemocnici stretáva Gracie (Kwande Nkosi), ktorá jej prezradí, že ju terorizujú démonické sily. Busi sa rozhodne pomôcť jej, ale práve vkročila ne extrémne nebezpečné teritórium bytosti prezývanej Tokoloshe. (Marceloo)

Marceloo

Kvôli nedostatku financií začne Busi (Petronella Tshuma) pracovať ako upratovačka v zapadnutej nemocnici. Jej najväčším snom je priviesť do mesta aj svoju sestru, takže si odkladá všetko, čo zarobí. V nemocnici stretáva Gracie (Kwande Nkosi), ktorá jej prezradí, že ju terorizujú démonické sily. Busi sa rozhodne pomôcť jej, ale práve vkročila na extrémne nebezpečné teritórium bytosti prezývanej Tokoloshe. - Na to, že režisér nemá s filmom zjavne ešte nič spoločné, sa mi jeho debut zdal viac než prijatelný. V niektorých scénach je až príliš vidieť, že sa snaží primiešať trochu americký štýl strašenia, ale celkovo si udržiava svoj vlastný prístup k takmer neznámej africkej tradícii o malých démonikoch nazývaných Tokoloshe. Scény v klasickom hororovom prostredí starej nemocnice dokážu fungovať nepríjemne a príbeh vystavaný na dramatickom prežívaní ženy, ktorá slúži každému len na to, aby ju zneužil, je dostatočným motivátorom k tomu, aby sa divák zaujímal o to, ako sa s tým sympatická herečka v hlavnej úlohe vysporiada. Nič prevratné, ale vždy si rád pozriem horor z končín, kde ich vela nevzniká, pretože strašidelné príbehy rôznych kultúr sú pre mňa z oblasti histórie tým najzaujímavejším. ()