Rx 100

• India ఆర్ఎక్స్ 100

Ramanam

Jemně psychopatický příběh o jedné velké lásce. Skoro jasný scénář, který obsahuje hrozivé množství filmů z této oblasti Indie (dá se říci i celé Indie). Osobně mi to vůbec nevadí (naopak to mám velmi rád), protože nejdůležitější je nápad, zpracování a herci. Proto zde nemůže chybět vesnice, jeden supermužný hrdina, krásná dívka, láska (které není přáno), znepřátelené skupinky místních šéfů, politika a kšeftíčky, policie klasicky jen do počtu, tvrdé pěsti a drtivé kopy, boje za pomoci zemědělského nářadí... Tak to jde zhruba až do poslední půlhodiny, která tomu všemu dá řádně na frak. Musím se přiznat, že mě to až tolik neohromilo a nezarazilo, jak jsem čekal. Důvodů je více. Například mi nesedla hlavní milenecká dvojka. Hlavní hrdina (Kartikeya Gummakonda) byl takový..., inu podivný a choval se místy jako blázen. Někde drtil své nepřátele jako nic, aby opět jinde dostal nakládačku, při/po které už jako takový tvrďák nevypadal. Jeho milá (Payal Rajput) na tom byla z mého pohledu ještě o dost hůře. Její chování bylo již od začátku na facku. Velmi nesympatická osoba. Když jsem sledoval jejich cukrování, tak mi nebylo jasné, kdo je chlap a kdo žena, neb hlavní hrdina se choval jako submisivní ťuňta. To bylo pro celý další vývoj zlé, protože když mi nesednou postavy, tak je mi pak úplně jedno jestli na ně spadne družice, přejede je vlak, rozšlape slon, nebo, když budu myslet pozitivně, se vezmou a budou mít tři kupy dětí. Dále byly přítomny, ale jen občas, nudnější chvilky a takové přežívání do závěrečné pasáže. To, když někdo dostane dvacetkrát do hlavy klackem a k tomu desetkráte upadne na vidle, a pak vesele běhá dál, neřeším. Indové mají prostě asi silnější kořínek než máme my, proto jich je tolik. Hudebně dobré, ale opět spíše jako doplněk bez nějakých slibných hitovek. Ale jako celek to rozhodně špatné nebylo. Nápad a zpracování vyšlo, takže jsem spokojený. Nebylo to sice úplně ono, ale rozhodně jiné a po této stránce zajímavé. Už jen kvůli tomu si to čtyři hvězdy zaslouží. ()

salfa72

Cca poslední hodina mě opravdu dostala. Pokud si budete chtít tento film pustit, raději si o něm nic dopředu nezjišťujte. ()

Andrea1717

Veľmi zaujímavý film, podľa osudu skutočne žijúceho človeka, ale tak zaujímavý, že človek premýšľa nad tým či je to skutočnosť, alebo fikcia. Ale život asi píše tie najzaujímavejšie a najbizarnejšie príbehy. Hudobne veľmi pekný, príbeh takmer neuveriteľný, láska, dráma, všetko v jednom. Jeden z filmov, kde sedíte počas záverečných titulkov a snažíte sa vstrebať to čo ste videli. ()