Recenzie používateľa UhLee k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2019) (S01)

První série - (7,5/10). Já už vlastně ani nevím, kde jsem na tento seriál přišel, ale v konečném důsledku jsem hrozně rád, že to bylo právě Undone, které mi zpříjemňovalo minuty před usínáním. Už od první epizody jde na první pohled poznat, že tohle bude velice osobitý projekt, který bude i hodně experimentální. Když jsem se koukal do portfolia tvůrců tohoto seriálu, tak jsem zjistil, že Raphael Bob-Waksberg a Kate Purdy pracovali hlavně na mém oblíbeném projektu BoJack Horseman. Když jsem se nad tím teď zamyslel, tak jsou zde nezpochybnitelné podobnosti. Hlavně tedy v silných a dusných tématech. Abych pravdu řekl, tak jsem zpočátku mírně litoval, že volba padla právě na Undone. Protože naladit se na celkový tón seriálu, nebylo vůbec nic jednoduchého. Nepřidává tomu ani animace, která je dosti specifická a divákovu oku trvá několik epizod, než si na to zvykne. Ovšem trpělivost růže přináší a u tohoto seriálu to platí dvojnásob. Když se totiž divák prokouše kostrbatým úvodem, který se jako celý seriál dosti hledá a je nesmírně nekoherentní, tak bude divák s radostí v srdci hlasitě oddychovat, že to po prvních epizodách nevzdal. Dostane totiž spanilou jízdu lidskou myslí a představivostí, která bude zabrušovat i do existenciálních témat. Upřímně jsem nečekal, že u tohoto seriálu budu zažívat takto silné emoce, které mě skoro zvednou z postele. Undone mě více než štědře odměnilo za moji věrnost a trpělivost, která na konci série přinesla slaďoučké ovoce. Po prvních epizodách jsem uvažoval, jestli to vůbec dokoukám - teď se nemůžu dočkat chvíle, kdy si zapnu další díl, který otevře novou sérii. "Because You’re Human, And Not Perfect. Which Is Totally Perfect And Wonderfully Human." Nejlepší epizoda: That Halloween Night(S01E08) ()

Season 2 (2022) (S02)

Druhá série - (7/10). Seriál Undone je nesmírně zajímavý projekt. Má odvahu experimentovat a vydat se naprosto odlišnou cestou, než divák předpokládá. Druhá série je toho jasným důkazem, protože v centru všeho dění již nestojí Alma, která byla hlavním středobodem první série, ale pozornost se spíše soustředí na celou její rodinu. Považuji to za velice odvážný krok, který naprosto změnil celkovou dynamiku seriálu. Já tento úkrok považuji za mimořádně vydařený, protože poznáváme ostatní postavy z různých úhlů, které jim odhalují dosud nepoznané vrstvy. Vydáváme se tady na pouť minulostí, která provětrá nejednoho kostlivce ve skříni. Průběh seriálu byl naprostým vrcholem meditativního žánru, ovšem konec mě zanechal s hořkou pachutí v ústech. V kontrastu se samotným závěrem proto může působit druhá série kapánek zbytečným dojmem, který kazí celkový dojem. U druhé série se misky vah naprosto otočily - zatímco v první sérii jsem měl problém se začátkem seriálu a z konce byl nadšený, tak druhá série mě svým koncem zklamala a k případnému navazujícímu pokračování budu více zdrženlivý. "You’re Part Of Us. And We Forgive You." Nejlepší epizoda: Lungs (S02E05) ()