Life As It Is: Miloš Forman on Miloš Forman

(festivalový názov)
  • Nemecko Life As It Is: Miloš Forman on Miloš Forman

Osobní vzpomínky se mísí s osvěžujícími názory na filmové umění – snímek je napínavým a zábavným rozhovorem s jedním z nejvýraznějších režisérů posledních padesáti let, Milošem Formanem. Robert Fischer natočil toto komplexní interview před 18 lety v New Yorku, ale publikováno bylo doposud jen 30 minut v roce 2000. Do podoby celovečerního snímku ho sestříhal pro filmový festival v Mnichově, kde byl film promítán jako vzpomínka na velkého režiséra, který zemřel v dubnu 2018. (Das Filmfest)

Enšpígl

Trošku mě zaskočilo, že kino bylo poloprázdný. Přece jen to po jeho smrti vypadalo, že Miloš má v ČR moře fanoušků, vyjadřovali se k němu i české pseudocelebrity na MFFKV a i tady na csfd má hrozně fanoušků, každej znalec a milovník a pak se nenaplní ani malý pražský kino ? Nevadí, protože to nic neztrácí na dalším krásným zážitku ve společnosti pana Miloše Formana, který opět potvrdil, jaký umí být poutavý vypravěč. Dokument působí plynule, kontinuálně a i když o Milošovi víte hodně z jiných dokumentů nebo knížek, tak si troufnu říci, že se stejně dovíte nové věci. Nebo snad už víte, co vezl Pucholt v letadle do Londýna, co řekl Larry Flint Miloši Formanovi ? Jaký dvě scény má Miloš v Přeletu nejraději ? Která věta v Hoří má panenko rozzuřila komunisty ?, Atd, atd. Navíc to jak Miloš vnímá filmy, režii, práci s herci i neherci, to se neoposlouchá nikdy. ()